Laboratoria przyszłości

Warsztaty krawieckie – tańcowała igła z nitką…

Uczniowie dzięki zakupionej maszynie do szycia poznawali tajniki krawieckie. Pod czujnym okiem pani Wioli uczyli się jak używać maszyny do szycia. Następnie wyszywali przygotowane wcześniej wykroje z których stworzyli piękne pacynki.


W dniu 21.10.2022 odbyły się warsztaty pt. TAJEMNICE DRUKU PRZESTRZENNEGO.

Podczas trwania zajęć uczniowie szkoły podstawowej Dolnośląskiego Zespołu Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu zapoznali się z budową drukarki 3D, mieli taką możliwość dzięki zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” sprzętom. Następnie wykonali własny projekt – breloczka do kluczy, a także nauczyli się przygotować swój obiekt do druku w specjalnym oprogramowaniu dla drukarki 3D tzw. slicerze. Gotowy projekt zapisany w g-code – języku zrozumiałym dla drukarki 3D uczniowie przenieśli do drukarki i wydrukowali z zachowaniem zasad BHP.


Laboratoria przyszłości – druk 3D gwizdek

Drukarki 3D dają nieograniczone możliwości stwarzania rozmaitych przedmiotów. Tym razem wspólnie z uczniami nauczyciel informatyki wydrukował dla uczących w naszej szkole nauczycieli wychowania fizycznego praktyczne gwizdki. Uczniom sprawiła dużo radości taka inna forma „przywoływania” czy startowania do biegów. Razem z nowymi gwizdkami uczyliśmy się dobrych zasad obowiązujących w ruchu drogowym, sygnalizując kiedy można przechodzić przez jezdnię, a kiedy należy się zatrzymać.


Komunikat prasowy Laboratoria przyszłości:

https://www.gov.pl/attachment/46c32d17-7c54-4f04-b55e-4cfd4f220761

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła za kwotę 30 000 zł. m.in.:

– drukarki 3D, filamenty, kamerę cyfrową + aparat fotograficzny, klocki do nauki kodowania, skaner 3D, nagłośnienie, małe AGD (robot wielofunkcyjny, blender), maszynę do szycia.

Zakupione materiały służą jako pomoc dydaktyczna dla uczniów/pacjentów naszego Oddziału.