Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

W szkole obchodziliśmy 14.10.2021 Dzień Nauczyciela. Uczniowie wraz z personelem medycznym przygotowali dla nauczycieli przedstawienie. Dziękujemy za docenienie naszej pracy – jesteście wspaniali.

My również chcieliśmy złożyć wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzenia wielu powodów do zawodowej satysfakcji.


CodeWeek

Uczniowie naszej szkoły w październiku mieli możliwość uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Kodowania, czyli CodeWeek. Podczas tego największego programistycznego wydarzenia w Europie do naszej szkoły został zaproszony pan informatyk, zajmujący się m. in. obsługą bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Przedstawił on zasady bezpiecznego lotu, oraz konieczność rejestracji lotów w ULC (Urzędzie Lotnictwa Cywilnego). Uczniowie mogli dotknąć maszyny, czy uruchomić za pomocą pilota pod baczną opieką prowadzącego drona. Inicjatywa ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem, a dzięki ładnej pogodzie zajęcia mogły się odbyć na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. 


Bezpieczna droga do szkoły

W ramach uświadamiania uczniom jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i na jakie zagrożenia muszą zwracać uwagę został przeprowadzony w młodszych klasach konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Zwyciężył Alan z klasy II, lecz każdy otrzymał skromny upominek związany tematycznie z konkursem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


Sprzątanie świata

Nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do zadania i w mgnieniu oka teren przyległy do naszej szkoły został pięknie uprzątnięty. Wszyscy mamy świadomość jak ważne jest nasze środowisko i dobro planety, a takie akcje utwierdzają nas tylko w tym przekonaniu.


POLSKA MOJA OJCZYZNA

Aby przybliżyć naszym uczniom historię naszej Ojczyzny odbyły się warsztaty edukacyjne pt. ,,Polska moja Ojczyzna”. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie uczniom słowa „patriotyzm” oraz uświadomienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – godła, flagi, hymnu, mapy Polski, podział na województwa. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując zagadki o tematyce patriotycznej oraz układając puzzle historyczne i klocki edukacyjne.

_____________________________________________________________

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

1 września 2021 r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Cieszymy się, że uczniowie mogli zacząć naukę w systemie stacjonarnym, choć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Po uroczystym przywitaniu uczniów i rodziców, wychowawcy w przydzielonych klasach udzielili najważniejszych informacji i powitali swoich wychowanków.

Życzymy w nowym szkolnym roku wytrwałości, siły i energii, a także sukcesów edukacyjnych – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.