2021/2022

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Serdecznie dziękujemy za wysiłek i pracę włożoną w to aby był to rok owocny w sukcesy i realizację własnych celów. Żegnając się z murami szkoły klasa ósma przygotowała uroczysty apel pełen wzruszeń i emocji. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, radosnych i zdrowych wakacji.

 


Dzień Sportu i Rekreacji

Wspierając inicjatywę: w zdrowym ciele – zdrowy duch w szkole został zorganizowanych Dzień Sportu i Rekreacji. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach, grach zespołowych i różnych formach aktywności fizycznej. Na każdego czekał także smaczny poczęstunek.

 


Dzień Języków Obcych

Dnia 22 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi krajów anglo oraz niemieckojęzycznych. Następnie w grupach rozwiązywali zadania, łamigłówki i quizy przygotowane przez nauczycieli języków obcych. Mogli w ten sposób sprawdzić swoje wiadomości, jednocześnie doskonale się bawiąc.


Park Krajobrazowy Doliny Bobru

Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w jednodniowych zajęciach terenowych na ścieżce edukacyjnej DZPK pt. „Jak kropla skałę drążyła”. Pod okiem pani przewodnik, która udzielała cennych rad i pokazywała wiele wartościowych eksponatów uczniowie poznawali tajniki przyrody. Nauczyli się rozpoznawać tropy różnych gatunków zwierząt, zobaczyli jak wygląda poroże sarny i jelenia, a nawet mieli okazję przyjrzeć się z bliska padalcowi. Weszli na wieżę widokową i podziwiali panoramę Jeleniej Góry i okolicznych gór, a następnie przeszli wzdłuż rzeki Bóbr do schroniska Perła Zachodu, gdzie czekał na nich pyszny obiad.


Wyniki konkursu „Nasze ścieżki przyrodnicze”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem w Konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z: Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Parkiem Narodowym Gór Stołowych oraz Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu pt. „Nasze ścieżki przyrodnicze”. Nagrodą w konkursie była jednodniowa wycieczka do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru wraz z udziałem w zajęciach dydaktycznych. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni, dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy i spędzili czas w miłej atmosferze w otoczeniu pięknego krajobrazu.

 


Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W związku z tym, przygotowaliśmy dla personelu medycznego pracującego na naszym oddziale grę na podstawie teleturnieju „Postaw na milion”. Zadaniem uczestników było trafnie odpowiedzieć na pytania dotyczące życia oddziału. Wszyscy świetnie się bawili przypominając sobie minione sytuacje i wydarzenia z dziesięcioletniej historii Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. Wszystkim pracownikom medycznym życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy oraz powodzenia w życiu osobistym.


AKCJE EDUKACYJNE – WSPÓŁPRACA Z UNICEF
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Klubu Szkół UNICEF wzięli udział w kolejnych projektach edukacyjnych : ,,TO(działa)MY!” i ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.
Drodzy nauczyciele i uczniowie, serdecznie dziękujemy za włączenie się w tegoroczne akcje.
Te dyplomy są dla Was:)


Warsztaty z okazji Dnia Ziemi i Dnia Wody

Z okazji Święta naszej planety uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-plastycznych, podczas których zapoznali się z najważniejszymi zagrożeniami naszej planety, jej ochroną a także wiadomościami na temat właściwego gospodarowania wodą.

Z tej okazji wykonali również piękne plakaty, które zostały pokazane na terenie wystawy zorganizowanej w Bibliotece Pedagogicznej w Wałbrzychu.


WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI” to nowa akcja, w której uczniowie naszej szkoły DZSSP w Wałbrzychu przystąpiły. Zbiórka polegała na zebraniu jak najwięcej zużytego sprzętu elektronicznego ( stare klawiatury, niedziałające radia CD, zniszczone TV itp.).  Dzieci, pracownicy, nauczyciele aktywnie przynosiły zużyte sprzęty elektroniczne. Przystąpiliśmy do 2 edycji – edycja zimowa (21.10.21 rok) – zebraliśmy 100 kg oraz edycja wiosenna (21.03.2022 rok) – zebraliśmy 150 kg. Łącznie nasza placówka zebrała 250 kg. Zebrane elektrośmieci przechodzą do kolejnej edycji. Gdy zbierzemy w sumie 500 kg to szkoła otrzyma nagrody. Dzieci za udział w akcji otrzymają dyplomy.


WIELKANOC 2022

Uczniowie szkoły przygotowując się do zbliżających się Świąt Wielkanocy zaprezentowali zwyczaje i obchody tych świąt podczas uroczystego apelu. Najmłodsi zasiedli do świątecznego, zdrowego śniadania poznając związane z nim tradycje.

Zostały w tym dniu przyznane również nagrody za udział w organizowanych w szkole konkursach.


UDZIAŁ UCZNIÓW W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWO-PLASTYCZNYM „MOJA OZDOBA WIELKANOCNA”

W kwietniu 2022 r. roku nauczyciele języków obcych zorganizowali Szkolny Konkurs Językowo-Plastyczny „Moja ozdoba wielkanocna”.

Wzięło w nim udział łącznie 15 uczniów z klas III-VIII. Uczestnicy wykonali ozdoby wielkanocne w formie m.in. zajączka wielkanocnego, pisanki, koszyczka wielkanocnego wraz z napisem w języku angielskim lub niemieckim.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodką przekąskę, a zwycięzcy dodatkowo nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


KATYŃ – PAMIĘTAJMY…

Jak co roku, w kwietniu obchodzimy Miesiąc Pamięci Narodowej i rocznicę
zbrodni katyńskiej. W tych dniach przypominamy uczniom o tragicznych
wydarzeniach sprzed lat, pielęgnujemy pamięć o bohaterach historii Polski. Wydarzenia  z  1940  r.  zapisane  na  kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków  należą  do  najbardziej  dramatycznych. Młodzież naszej szkoły także uczciła ofiary tej zbrodni i odtworzyła historię tragedii katyńskiej  poprzez  wiersze, utwory muzyczne i pamiątkową wystawę.


ROZSTRZYGNIĘCIE

Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego

Wizytówka Anglii, wizytówka Niemiec”

Nagrodzone prace w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Mateusz S., klasa VIII, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

II miejsce – Patrycja K., klasa VII, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu

Uzdrowiskowym ,,Słoneczko” w Kołobrzegu

III miejsce – Barbara Ś., klasa VII, Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu

Uzdrowiskowym ,,Słoneczko” w Kołobrzegu

Nagrodzone prace w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Anna M., klasa VI, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

II miejsce – Laura W., klasa VI, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

III miejsce – Amelia K., klasa VI, Zespół Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży

Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

Wyróżnienie: Julia G., klasa V, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Nauczycielom – opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!


Z okazji pierwszego dnia wiosny wyruszyliśmy poszukać jej pierwszych znaków. Słoneczko pięknie świeciło, humory dopisywały, pożegnaliśmy Panią Zimę i z własnoręcznie przygotowanymi kwiatami przeszliśmy alejkami pobliskiego parku.


Solidarni z Ukrainą


ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO

 DLA SZKÓŁ PRZYSZPITALNYCH I SANATORYJNYCH

„S.O.S. dla klimatu”

 

Nagrodzone prace w kategorii praca plastyczna:

I miejsce: Magdalena G. – ZPO przy MCRD „Solidarność” w Radziszowie

II miejsce: Monika Dz. – ZSS przy Sz. Uzdr. „Słoneczko” w Kołobrzegu

III miejsce: Filip S. – ZSSP w Tarnowie

Wyróżnienia: Bartosz P. – ZSO w Józefowie, Leonard J.- DZSSP w Wałbrzychu, Alicja S. – ZSS nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Warszawa, Anna Sz. – Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie

Nagrodzone prace w kategorii praca literacka:

I miejsce: Julian P. – SPS nr 282 w Warszawie

II miejsce: Anna N. – ZSS w Jastrzębiu Zdroju

III miejsce ex aequo:

Kamil O. – ZSS nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Warszawa

Karolina J. – ZSS w Skoczowie- ZPZW w Górkach Wielkich

Wyróżnienia: Ornella G. – DZSSP w Wałbrzychu, Kaja M. – DZS w Miliczu

Dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac konkursowych. Gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody prześlemy pocztą.


SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Jesteśmy świadkami największego konfliktu zbrojnego w Europie od 1945 roku. Rosja dokonała okrutnej i bezsensownej agresji na Ukrainę. Jesteśmy zdruzgotani tym, co dzieje się u naszych sąsiadów. Jako społeczność szkolna wyrażamy swoją solidarność z narodem ukraińskim. W obliczu okrutnej i nieuzasadnionej agresji wobec naszych sąsiadów, solidarnie łączymy się w smutku i żywionych obawach.

Bądźmy solidarni!  Bądźmy razem!


AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole czy w czasie zabawy. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach oraz oglądali film edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa. Jak co roku wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z których mogą spotkać się na co dzień. Dzięki tej akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.


8 lutego 2022 roku, w ponad stu krajach na całym świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Został on ustanowiony w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jak co roku w naszej szkole z tej okazji odbył się apel podczas którego poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, a przede wszystkim problem cyberprzemocy. Zapobieganie cyberprzemocy, informowanie o konsekwencjach i wskazywanie możliwości wsparcia dla ofiar to bowiem tematy przez cały czas aktualne i wymagające uwagi.


KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI
DLA SZKÓŁ PRZYSZPITALNYCH I SANATORYJNYCH
„S.O.S. dla klimatu” zostaje przedłużony do 1 marca 2022r.

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa, tematyka konkursu skierowana jest na uwrażliwienie dzieci na współczesne problemy nas dotykające, przewidziane atrakcyjne nagrody.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z metryczką i zgodą opiekuna drogą pocztową na adres:
Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu
ul. Batorego 4
58-300 Wałbrzych


WARSZTATY HISTORYCZNE – POWSTANIE WARSZAWSKIE

Uczniowie klasy VIII chętnie propagują wiedzę na tematy historyczne, dlatego przygotowali warsztaty poświęcone powstaniu warszawskiemu. Ich intencją było uczczenie i zachowanie pamięci o licznych ofiarach i uczestnikach 63 dni zrywu ku wolności.

Tamte wydarzenia były dla nich wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu.

 


,,PREZENT POD CHOINKĘ”

Jak co roku nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko Augsburskiego RP. Zebrane dary zawieźliśmy lokalnego koordynatora akcji, czyli Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Wałbrzychu, skąd trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ukrainy, Białorusi i Rumunii.

PREZENT POD CHOINKĘ

PREZENT POD CHOINKĘ


WSPÓLNIE CHROŃMY KLIMAT !

           W ramach realizacji Programu działań ekologicznych w klasach I – VIII odbyły się warsztaty edukacyjne ,,Jak każdy z nas może chronić klimat?”. Przygotowano gazetkę ścienną na temat: ,,Wspólnie chrońmy klimat!” i wyeksponowano ją na korytarzu szkolnym. Następnie uczniowie wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: ,,Co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu?”. Organizatorzy konkursu wyróżnili prace klasy IV i VI. Wyróżnienia indywidualne zdobyli Krystian S. z kl. IV i Tomek K. z klasy V.


UDZIAŁ UCZNIÓW

W  SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWO – PLASTYCZNYM

  1. „Moja Kartka świąteczna”

W grudniu 2021 roku nauczyciele języków obcych zorganizowali po raz kolejny Konkurs Językowo – Plastyczny pt. „Moja kartka świąteczna”. W konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. Uczniowie wykonali kartki z życzeniami napisanymi w języku angielskim lub niemieckim.

Zwycięzcą został Alan T. z klasy VI, II miejsce zajął Patryk G. z klasy VI oraz III miejsce przyznano Magdalenie J. z klasy VIII. Ponadto wyróżniono pracę Oliwii K. z klasy VIII.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W towarzystwie swoich ulubionych maskotek wysłuchali historii, dlaczego zostało ustanowione Święto Pluszowego Misia i brali udział w zabawach – zgadywankach. Rysowali również portrety swoich ukochanych przytulanek. Wyróżnienie zdobył Alan P. z klasy II oraz Bartosz S. z klasy III.


Wigilie klasowe w DZSSP

W dniu 16.12.2021 r. odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe. Z uwagi na wirus covid-19 spotkania odbyły się w klasach, a nie jak co roku wspólnie na całym Oddziale. Mimo tych obostrzeń dzień ten przebiegł w uroczystej, świątecznej atmosferze. Na stole znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy, uczniowie składali sobie życzenia, Pani Dyrektor oraz personel medyczny odwiedzili każdą klasę obdarowując dzieci drobnymi upominkami oraz ciepłymi słowami. Na zakończenie zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla uczniów biorących udział w szkolnych konkursach.


AKADEMIA  DOJRZEWANIA

W dniu 08.12.2021 przeprowadziliśmy kolejną edycję programu edukacyjnego ,, Akademia Dojrzewania”. Wzięły w nim udział uczennice klasy VII.To program skierowany do dziewcząt wkraczających w okres dojrzewania. Celem programu jest zwrócenie uwagi dziewcząt na problemy okresu dojrzewania, zmiany fizyczne i psychiczne, jakie zachodzą w ich ciele.Wierzymy, że ta inicjatywa edukacyjna pozwoli naszym nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.


06.12. to czas, który zapisuje się miło w umysłach każdego młodego człowieka. Dzięki wsparciu finansowemu Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Marcina Krzyżanowskiego – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego, mogliśmy uświetnić ten dzień w wyjątkowy sposób. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Dzieci otrzymały upominki oraz wspólnie wyszliśmy do kina na piękny, familijny film. Uczniowie będą mieć niezapomniane wspomnienia, a myśl o Mikołaju będzie ich napełniać radością i niezachwianą wiarą. Dziękujemy.


Lekcja na szóstkę- Wehrmacht 

Uczniowie VIII klasy, zaciekawieni tematyką II wojny światowej, przygotowali interesującą lekcję o uzbrojeniu i umundurowaniu żołnierzy Wehrmachtu. Dzięki prezentacji Bartosza B. poznaliśmy ważniejsze rodzaje broni oraz typy umundurowania. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób Niemcykonstruowali i produkowali środki bojowe, wozy pancerne, czołgi. Poznając wyposażenie armii niemieckiej, uczniowie uświadomili sobie dysproporcje sił między walczącymi stronami.Mieli także chwile refleksji nad trudnymi zdarzeniami z wojennych lat.



MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka.

W tym szczególnym dniu dzieci w naszej szkole jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To u nas radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla całej naszej szkolnej społeczności.


Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada – ten dzień został wyznaczony jako data umowna odzyskania niepodległości. W naszej szkole z tej okazji         9 listopada odbył się uroczysty apel .


Nauczyciel na medal

Bardzo jest nam miło poinformować, że jedna z naszych koleżanek z pracy została nominowana do nagrody w plebiscycie Nauczyciel na medal. Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów jak i ich rodziców. Pani Marlena Kamińska posiada wszystkie te cechy, dlatego gorąco prosimy o wsparcie w głosowaniu.


KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI -PATRON ROKU 2021

 W ramach 100 Rocznicy Urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wychowawcy grup wychowawczych przygotowali w październiku 2021 r. gablotkę upamiętniającą postać patrona oraz zorganizowali Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Portret Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” (edycja II). W konkursie  wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Zwycięzcą został Wiktor W. z klasy VIII, II miejsce zajęła Milena M. z klasy VII oraz III miejsce przyznano Oliwii K. z klasy VIII. Ponadto wyróżniono pracę Jonatana K. z klasy III.

Gablotka oraz prace uczniowskie zostały wyeksponowane w szkolnym korytarzu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów
w kolejnych konkursach.


,, SZKOŁA PAMIĘTA

W bieżącym roku szkolnym ponownie przystąpiliśmy do akcji Ministerstwa Edukacji Naukowej, której celem było upamiętnienie ważnych polskich rocznic i postaci historycznych. W dniu 27 października udaliśmy się pod pomnik poświęcony pamięci 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujący się na Skwerze Smoleńskim w Wałbrzychu. Delegacja uczniów z nauczycielami złożyła w tym miejscu wieniec i własnoręcznie wykonane ozdoby patriotyczne. W ten symboliczny sposób oddaliśmy hołd tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej. Ta żywa lekcja historii zostanie nam na długo w pamięci.

 

 


Kartka dla Powstańca”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji „Kartka dla Powstańca”, należącej do ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON-włącz historię!”.

Na realizację projektu przeznaczone były dwie godziny dydaktyczne w klasach I – VIII.

Na godzinie wychowawczej / zajęciach edukacji wczesnoszkolnej nauczyciele przeprowadzili warsztat edukacyjny pt. „Co wiemy o Powstaniu Warszawskim?”. Wykorzystali oni przy tym materiały w formie online udostępnione na stronie bohateron.pl, dostosowane do grupy wiekowej uczniów. Na kolejnej lekcji uczniowie wykonali z nadesłanych materiałów kartki skierowane do uczestników Powstania Warszawskiego, w barwach narodowych, z życzeniami oraz podziękowaniami za ich poświęcenie i trud włożony w obronę naszej Ojczyzny.


Dzień Edukacji Narodowej

W szkole obchodziliśmy 14.10.2021 Dzień Nauczyciela. Uczniowie wraz z personelem medycznym przygotowali dla nauczycieli przedstawienie. Dziękujemy za docenienie naszej pracy – jesteście wspaniali.

My również chcieliśmy złożyć wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzenia wielu powodów do zawodowej satysfakcji.


CodeWeek

Uczniowie naszej szkoły w październiku mieli możliwość uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Kodowania, czyli CodeWeek. Podczas tego największego programistycznego wydarzenia w Europie do naszej szkoły został zaproszony pan informatyk, zajmujący się m. in. obsługą bezzałogowych statków powietrznych (dronów). Przedstawił on zasady bezpiecznego lotu, oraz konieczność rejestracji lotów w ULC (Urzędzie Lotnictwa Cywilnego). Uczniowie mogli dotknąć maszyny, czy uruchomić za pomocą pilota pod baczną opieką prowadzącego drona. Inicjatywa ta spotkała się z wielkim zainteresowaniem, a dzięki ładnej pogodzie zajęcia mogły się odbyć na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. 


Bezpieczna droga do szkoły

W ramach uświadamiania uczniom jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i na jakie zagrożenia muszą zwracać uwagę został przeprowadzony w młodszych klasach konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Zwyciężył Alan z klasy II, lecz każdy otrzymał skromny upominek związany tematycznie z konkursem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


Sprzątanie świata

Nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania świata. Uczniowie bardzo ambitnie podeszli do zadania i w mgnieniu oka teren przyległy do naszej szkoły został pięknie uprzątnięty. Wszyscy mamy świadomość jak ważne jest nasze środowisko i dobro planety, a takie akcje utwierdzają nas tylko w tym przekonaniu.


POLSKA MOJA OJCZYZNA

Aby przybliżyć naszym uczniom historię naszej Ojczyzny odbyły się warsztaty edukacyjne pt. ,,Polska moja Ojczyzna”. Celem przewodnim spotkania było przybliżenie i wyjaśnienie uczniom słowa „patriotyzm” oraz uświadomienie, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Ojczyzny – godła, flagi, hymnu, mapy Polski, podział na województwa. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując zagadki o tematyce patriotycznej oraz układając puzzle historyczne i klocki edukacyjne.

_____________________________________________________________

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

1 września 2021 r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Cieszymy się, że uczniowie mogli zacząć naukę w systemie stacjonarnym, choć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Po uroczystym przywitaniu uczniów i rodziców, wychowawcy w przydzielonych klasach udzielili najważniejszych informacji i powitali swoich wychowanków.

Życzymy w nowym szkolnym roku wytrwałości, siły i energii, a także sukcesów edukacyjnych – Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.