2016-2017

 

 

Lekcja zamkowa w Zamku Książ

 

20 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w lekcji zamkowej. Obejrzeliśmy specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną i zwiedzaliśmy zamek. Pan przewodnik przedstawił dzieje zamku w sposób atrakcyjny, przywołując liczne anegdoty książańskie oraz wyświetlając archiwalne zdjęcia. W ten sposób mogliśmy poznać styl życia dawnych mieszkańców zamku i pozyskać informacje o losach rodu von Hochberg.

 


Dnia 19 czerwca w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego. W tym roku szkolnym temat projektu brzmiał: „How does it taste? Jak to smakuje? Tradycyjne potrawy kuchni brytyjskiej i amerykańskiej”. Projekt realizowany był na lekcjach języka angielskiego pod opieką pani Justyny Stasińskiej. Uczniowie przedstawili tradycyjne potrawy kuchni krajów anglojęzycznych oraz przygotowali poczęstunek dla swoich kolegów. Ochotnicy wzięli udział         w konkursie na najszybsze zjedzenie pączka bez użycia rąk. Wszyscy znakomicie się bawili.

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM. NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU”

 

Nagrodzone prace w kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VI:

I miejsce

„Nie oceniaj”, autor: Nikola B., kl. V- Zespół Szkół Przyszpitalnych – Wałbrzych

II miejsce

opowiadanie, autor: Beata M., kl. V- Zespół Szkół Specjalnych nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Warszawa

III miejsce

wiersz, autor: Klaudia A., kl. VI- Zespół Szkół Specjalnych nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Warszawa

Nagrodzone prace w kategorii gimnazjum:

I miejsce

„Historia pewnej Róży”, autor: Julia G., kl. I- Zespół Szkół przy Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym w Zakopanem

II miejsce

„Patrzysz lecz nie widzisz”, autor: Maria S.., kl. II- Zespół Szkół Specjalnych nr 78 w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Warszawa

III miejsce

„Kilka prawd”, autor: Weronika N., kl. II-Gimnazjum nr 69 w Krakowie

Wyróżnienie

list, autor: Jan P., kl. I- Zespół Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 – Rzeszów

„***(Otwórz w końcu oczy …)”, autor: Blanka K., kl. III- Zespół Szkół Nr 86 w Wojskowym Instytucie Medycznym- Warszawa

Dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac konkursowych. Gratulujemy laureatom. Dyplomy
i nagrody prześlemy pocztą.


  Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w finale akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom 2017”, który odbył się 09.06.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu. Uczniowie mogli oglądnąć piękną inscenizację przygotowaną przez kolegów i koleżanki ze szkoły 37 przypominającą najpiękniejsze bajki z dzieciństwa. Następnie zaproszeni goście odczytali z podziałem na role „Lokomotywę” Juliana Tuwima oraz fragmenty książek polecanych przez Fundację ABC XXI, jednocześnie zachęcając do kontynuowania czytania ich w domu.

20170609_101631 (Copy)  20170609_105517 (Copy)20170609_104825 (Copy) 20170609_112524 (Copy)


         08-06-2017 młodsze klasy miały możliwość zwiedzić remizę strażacką w Wałbrzychu – „Ognik”. Wcielili się w młodych strażaków przebierając się w stroje strażackie, wysłuchali prezentacji o zasadach bezpiecznego zachowania się w razie pożaru, oglądali pomieszczenie po strawieniu przez pożar, a na koniec czekała ich główna atrakcja czyli wozy strażackie. Uczniowie mogli wejść do tych pojazdów i zapoznać się ze sprzętem z którego korzystają strażacy.

 20170608_094535 (Copy)20170608_094801 (Copy) 20170608_094837 (Copy) 20170608_095036 (Copy) 20170608_102549 (Copy) 20170608_103336 (Copy) 20170608_103938 (Copy) 20170608_104912 (Copy)  20170608_105412 (Copy) 20170608_111129 (Copy)20170608_104933 (Copy)


WITAMY DRUGI BAJKOWÓZ !

W dniu 1 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość przekazania ,,Bajkowozu”  naoddział psychiatrii dziennej. To już drugi ,,Bajkowóz”, który otrzymaliśmy od Fundacji  ,,Serdecznik ” z Poznania. Ten wspaniały prezent jest nie tylko ruchomą szpitalną biblioteką, ale są tu także magiczne przedmioty, pełno skrytek i tajemniczych schowków z baśniowymi niespodziankami.
Było to wielkie wydarzenie w naszej szkole. Dzieci z oddziału psychiatrii dziennej przygotowały przedstawienie pt.
,,I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato”. Były przemówienia zaproszonych gości, śpiewy, impreza sportowa połączona z pieczeniem kiełbasek i mnóstwo innych atrakcji. Ten wyjątkowy Dzień Dziecka zostanie nam na długo w pamięci !
Fundacji  ,,Serdecznik ” z Poznania składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie za obdarowanie nas ,,Bajkowozem”.

CERTYFIKAT -,, WSZYSTKIE KOLORY  ŚWIATA”

Zakończyliśmy już udział w światowym projekcie organizowanym przez Unicef ,, Wszystkie Kolory Świata” . Realizacja tego  projektu przyniosła nam wszystkim dużo radości i niezapomnianych chwil. Uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest pomaganie innym. Na koniec otrzymaliśmy certyfikat za udział w programie.

certyf1

,,KSIĘGA MAGICZNYCH STWORKÓW”  MAI KĘSKI

 Bardzo interesujące prace zaprezentowała nam na zajęciach świetlicowych Maja Kęska, uczennica VI klasy. Maja interesuje się muzyką i rysowaniem. Stworzyła album, w którym narysowała postacie z gier przygodowych i bajek. Jej prace są bardzo oryginalne i budzą duże zainteresowanie.

MOJE PRACE – SANDRA DZIENIO

Podczas długiego pobytu w szpitalu Sandra Dzienio nie marnowała czasu. Na zajęciach wychowawczych wykonała piękne prace plastyczne inspirowane postaciami z animy. Powstała w ten sposób ciekawa wystawa, która budzi duże zainteresowanie dzieci i osób dorosłych. Zobaczcie Sandrę przy pracy i jej dzieła.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  W naszej szkole z okazji zbliżających się świąt odbył się uroczysty apel przygotowany przez młodszych uczniów. Na początku uroczystości poznaliśmy laureatów konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku obcym, którym serdecznie gratulujemy.

   W trakcie apelu zostały przedstawione świąteczne zwyczaje te znane ale też i zapomniane już w dzisiejszych czasach. Podzieliliśmy się jajkiem składając życzenia, które przekazujemy wszystkim: Zdrowych i radosnych Świąt oby Jezus darzył wszystkich łaskami.   


 

MALOWANE ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas.  Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Z tej okazji nasi uczniowie podczas zajęć poznawali tradycje związane ze świętami oraz  przygotowywali dekoracje wielkanocne.
Miła i serdeczna atmosfera panująca na zajęciach wprowadziła nas wszystkich w przedświąteczny nastrój.

1 2 3 4 5 6

CERTYFIKAT,, ŚNIADANIE DAJE MOC”

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy  certyfikat za udział w ogólnopolskim programie ,, Śniadanie daje moc”. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w konkursie ,, Misje śniadaniowe ” w ramach tego programu.
Wierzymy, że udział w akcji przyczynił się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.

DSCF0911 DSCF0912

Dzień Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Służby Zdrowia. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły,  włączyli się w te obchody, dziękując lekarzom, pielęgniarkom, terapeutą oraz psychologom za ich codzienną pracę. Przygotowali Galę Oskarów, podczas której nagrodzili personel medyczny statuetkami Oskara w różnorodnych kategoriach. Uczniowie wcielili się w role znanych wykonawców muzycznych, doprowadzając publiczność do łez.

Wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy jeszcze raz wiele radości i wytrwałości w służbie pacjentom.


 

I MIEJSCE DLA KRYSTIANA FURMANA  ORAZ  WYRÓŻNIENIE DLA KLAUDII BARTEL

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów szkół przyszpitalnych zorganizowany w styczniu 2017 roku przez Zespół Szkół nr 12 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu został rozstrzygnięty.  Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace plastyczno – językowe.

Miło nam poinformować, że Krystian Furman, uczeń klasy II gimnazjum zajął I miejsce,a Klaudia Bartel, uczennica klasy III gimnazjum otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów.


WYSTAWA PRAC KLAUDII MAJOWICZ

Podczas zajęć wychowawczych ciekawe prace plastyczne wykonała Klaudia Majowicz, uczennica II klasy Technikum Żywienia w Kłodzku. Klaudia interesuje się rysowaniem i muzyką. Lubi uczyć się języków obcych. Uczęszcza na zajęcia artystyczne w Kłodzkim Ośrodku Kultury.
Zobaczcie Klaudię przy pracy i jej dzieła.

1 2 3 4 5 6

ODWIEDZILI NAS PIRACI

W dniu 9.03. 2017r dzieci z oddziałów pediatrycznych z radością śledziły losy pirata Alonso i jego wiernego majtka Tomasza. Najbardziej podobało się im spotkanie z Syreną, która oprócz elementu humorystycznego wniosła w morską opowieść także nieco strachu.
W trakcie spektaklu mali pacjenci żywo włączali się do akcji, prowadząc z aktorami śmieszne dialogi. Piękna scenografia i opowieści o słonecznej wyspie oraz spotkania Pirata Alonso z różnymi mieszkańcami sprawiły, że wszystkim udzielił się radosny nastrój.

 

 

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Po raz kolejny postanowiliśmy zrobić coś dla innych. Tym razem pomagamy dzieciom w Angoli.
„Wszystkie Kolory Świata” to globalny projekt UNICEF, w którym zadaniem uczniów jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Wykonana przez nas laleczka jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z krajów objętych epidemią chorób zakaźnych.

 

III MIEJSCE PATRYCJI

Komisja konkursowa z Zespołu Szkół przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój wyłoniła laureatów i osoby wyróżnione w organizowanym ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim pt.”Zrozumieć niepełnosprawność”. Miło nam poinformować, że Patrycja Szczelina zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 „PROBLEM Z GŁOWY”

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego  Programu  Edukacji Zdrowotnej „Problem z głowy”. Problem wszawicy nigdy nie przestał być aktualny. Dlatego w naszej szkole został zrealizowany Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej ,,Problem z głowy”, podejmujący działania zapobiegające szerzeniu się wszawicy w szkołach. Uczniowie dowiedzieli się  czym jest wszawica, jak jej przeciwdziałać i jak skutecznie leczyć. Otrzymali ulotki edukacyjne na temat wszawicy i jej zwalczania.

 

DOŁĄCZYLIŚMY DO DRUŻYNY RAKOOBRONY

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona Drużyny Rakoobrony, biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii walki z rakiem. Do celów projektu należy m.in. uświadomienie młodym ludziom , że dzięki odpowiedniej profilaktyce  mogą zapobiec rozwojowi chorób nowotworowych, a także kształtowanie wśród młodzieży postaw prozdrowotnych.
Mamy nadzieję, że akcja ta skłoni naszych uczniów do refleksji nad sposobem życia i dbania o profilaktykę oraz poszerzy ich wiedzę o chorobach nowotworowych.

Akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Prezent pod choinkę”. Przekazali  artykuły szkolne, kosmetyki oraz słodycze dla najuboższych dzieci z Ukrainy, Rumunii i Białorusi. Koordynatorami akcji w szkole były p.Joanna Jarosz i p. Marlena Kamińska.

 

Tegoroczną wigilię w naszej szkole uświetnił jasełkowy występ uczniów. Wprowadzili oni nas w atmosferę zbliżających się świąt oraz zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne wygrywając kolędę na dzwonkach. Najzdolniejsi uczniowie zostali wyróżnieni za pracę w konkursach językowych i plastycznych.

____________________________________________________

ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA …

W całym szpitalu zapanował już świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. W świetlicach, na korytarzach i holach szpitalnych pojawiły się gwiazdki, bombki, choinki, błyszczące łańcuchy. W świątecznym dekorowaniu oddziałów szpitalnych pomagali nam wolontariusze  z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu, Daniel i Kacper. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i zapanowała miła, rodzinna atmosfera.

Warsztaty Świąteczne

W dniu 08.12.2016r. uczniowie klasy I gim uczestniczyli w warsztatach świątecznych w wałbrzyskim BWA. Uczniowie w ramach warsztatów wykonali szereg prac związanych ze Świętem Bożego Narodzenia. Poniżej przedstawiamy najciekawsze prace naszych uczniów:


Kolejny raz nasz szkolny Wolontariat pod okiem p. Joanny Jarosz i p. Marleny Kamińskiej włączył się w akcję PREZENT POD CHOINKĘ. Paczki pojadą do naszych rodaków na Ukrainę lub Białoruś. Akcję organizuje parafia ewangelicko-augsburska w Wałbrzychu.

paczka 1 paczka3 paczka4

NASZE CERTYFIKATY

W bieżącym semestrze otrzymaliśmy kolejne certyfikaty za udział w programach edukacyjnych.
Włączyliśmy się do ogólnopolskiego programu ,, Wybieram wodę” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Dietetyki . W ramach programu promujemy racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi i prawidłowe nawodnienie organizmu.
Natomiast program edukacyjno- informacyjny  ,, Dzieciaki Mleczaki” ma na celu wzrost świadomości na temat roli mleka w diecie dzieci oraz poszerzenie idei zdrowego stylu życia. Program realizowany jest przez Polską Izbę Mleka pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

 GALERIA WZOROWEJ ŁAZIENKI

Zakończyliśmy już głosowanie na Wzorową Łazienkę. Łącznie otrzymaliśmy 1487 głosów, z czego się bardzo cieszymy, ponieważ poprawiliśmy swój wynik z poprzedniej edycji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszego programu. Przez cały czas dodawaliśmy kolejne prace z łazienkami. Zobaczcie, jak powstawała nasza galeria.

Wyróżnienie dla Adriana!

minutowa_2016_grafika_2

Adrian, uczeń naszej szkoły – utalentowany młody „tekściarz i piosenkarz” – wraz z opiekunami P. Jurkiem Pernalem i P. Bartłomiejem Jamuła wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie na teledysk szkolny, gdzie uzyskał wyróżnienie dla jego twórczości.

Konkurs polegał na utworzeniu pełnego klipu muzycznego z własnym tekstem, podkładem muzycznym oraz samodzielnym montażem klipu. Udział w szkolnym teledysku wzięli także inni uczniowie naszej szkoły, co złożyło się na ciekawy i wyróżniający klip muzyczny.

Jury konkursu „Minutowa Piosenka Klasowa” doceniło trud i wysiłek włożonej pracy za co serdecznie dziękujemy.

Link do wyników konkursu: http://www.akcjalabirynt.pl/konkurs-minutowa-piosenka-klasowa-rozstrzygniety/

Film dostępny wkrótce w menu FILMY

 


Szkolny MIKOŁAJ

06.12.2016 to jeden z najszczęśliwszych dla dzieci dni w roku. W naszej szkole również zawitał Święty Mikołaj i dzieci mogły chwilę z nim porozmawiać i się przywitać. Wszyscy dostali piękne prezenty i radosna atmosfera zapanowała w szkole. Uczniowie nie zapomnieli jednak o innych i obdarowali ptaszki przygotowanymi przez siebie przysmakami.

 

30 listopada odwiedzili nas wolontariusze z XIII gimnazjum. W tym dniu odbywały się andrzejki na oddziale. Były wspólne wróżby, zabawy. Był mile spędzony czas.

 


Dzień pluszowego misia

Niedawno obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci wzięły udział w konkursie na najpiękniej namalowanego misia. Prace były śliczne i kolorowe.


 

 

ODWIEDZINY WOLONTARIUSZY

Na oddziałach szpitalnych ponownie gościliśmy wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu- Adriana i Jakuba. Razem z hospitalizowanymi dziećmi wzięli oni udział w zajęciach integracyjnych pt. ,,W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Wspólna zabawa wszystkim bardzo się podobała, było dużo śmiechu i rozrywki.
Na oddziale zapanował radosny nastrój.

 

 

AKADEMIA DOJRZEWANIA

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do programu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt Akademia dojrzewania i  znaleźliśmy się w grupie 3000 zakwalifikowanych szkół z całej Polski. Program jest adresowany do dziewcząt z klas I i II gimnazjum. Przeprowadzone  zajęcia pozwolą nastolatkom lepiej radzić sobie z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.
Każda uczennica biorąca udział w programie otrzymała zestaw, który  zawiera: poradnik dla dziewcząt oraz próbki płynu do higieny intymnej i poradnik dla mamy.

 

Dnia 8 listopada uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w corocznej akcji „Śniadanie daje moc”. Na zajęciach przy pomocy p. Katarzyny Jamuły i p. Justyny Stasińskiej przygotowali, a później zjedli wspólne śniadanie. Przy okazji dowiedzieli się, jak ważne znaczenie w codziennym żywieniu odgrywa pierwszy posiłek dnia.

20161108_082644 20161108_084115

 

11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10.11.2016r. w szkole przyszpitalnej odbyła się akcja „Wąsy Marszałka” – uczniowie szkoły przyszpitalnej zakładali wąsy, aby utożsamić się z Bohaterem Narodowym – Marszałkiem Piłsudskim. W ten sposób uczniowie na lekcjach historii i nie tylko chłonęli wiedzę dotyczącą święta 11 listopada.

Ponadto na wybranych zajęciach uczniowie tworzyli plakaty o tematyce narodowej.

Uwiecznieniem akcji był apel, na którym P. dyrektor H. Noszczyk wręczyła dyplomy klasom za udział w akcji.

Poniżej krótka fotorelacja:

 


 

WOLONTARIAT W SZPITALU

W dniu 26.10.2016r. ponownie gościliśmy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego W Wałbrzychu- Sebastiana i Kacpra. Wolontariusze zostali przywitani przez panią dyrektor Halinę Noszczyk. Następnie zwiedzili kolejne oddziały szpitalne, poznali specyfikę tych oddziałów, odwiedzili dzieci chore, które muszą leżeć w łóżkach i nie wychodzą ze swoich sal. Tak samo, jak poprzednio, chłopcy uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Tym razem z hospitalizowanymi dziećmi przygotowali
wystawę plastyczną zatytułowaną ,,Jesień- dary nam przyniesie”.

 

Szkolny klub „Ósemeczka” pod okiem pani Joanny Jarosz, pani Joanny Tarnowskiej i pani Marleny Kamińskiej włączył się w zbiórkę słodyczy, przyborów szkolnych oraz pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży uczącej się w polskiej szkole na Ukrainie w Borysławiu. Młodzież  z PG 13 oraz II LO pojechała do Borysławia i wręczyła w naszym imieniu podarunki.

Dnia 19 października 2016 wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia żonkili „Pola Nadziei”. Wiosną kwiatki będą cieszyły oczy chorych przebywających w hospicjum. Żonkile sa symbolem życia i nadziei.

,,ZROZUMIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”
Do udziału w konkursie literackim pt. ,,Zrozumieć niepełnosprawność” zaprosiliśmy Patrycję Szczelinę, uczennicę 10 klasy Realschule w Niemczech. Patrycja będzie nas reprezentować w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Goczałkowicach- Zdroju.
,,Kartka z mojego pamiętnika” przedstawia przeżycia emocjonalne autorki związane z pracą z osobami niepełnosprawnymi.
Trzymamy za nią kciuki!

 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Od początku roku szkolnego realizowany był w naszej szkole ogólnopolski program ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych strefach ich aktywności: w domu, szkole czy w czasie zabawy. Dzieci chętnie korzystały z materiałów dydaktycznych oraz filmu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa. Szczególne zainteresowanie wzbudziły specjalne książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci mogły utrwalać zdobytą wiedzę. Za udział w programie otrzymaliśmy certyfikat.

 

Teatrzyk w szpitalu.

4 października 2016 roku  gościliśmy w szpitalu Teatr za Jeden Uśmiech, który dla naszych uczniów zaprezentował spektakl pt. „Rycerz Bolko z Kociejdziury i Królewna z wieży”
Jest to baśń osnuta na znanym motywie: rycerz usiłujący uwolnić z wieży piękną królewnę. W ciekawej opowieści rycerz Bolko zmagał się z przeciwnościami losu z pomocą najmłodszej widowni. Wszyscy dobrze się bawili, nie zabrakło śmiechu i gromkich braw dla artystów.

WOLONTARIAT NA ODDZIAŁACH SZPITALNYCH

W dniu 30.09.2016 rozpoczęliśmy zajęcia w ramach wolontariatu, w których uczestniczyli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu. Sebastian i Kacper przygotowali wernisaż prac plastycznych uczennicy gimnazjum Martyny. Spotkało się to z bardzo dużym uznaniem dzieci, rodziców, nauczycieli, jak również personelu medycznego.
Z tej wizyty najbardziej zadowolone były dzieci przebywające w szpitalu i ich rodzice. Serdecznie podziękowali wolontariuszom za to, że wprowadzili radosny nastrój na oddziale i choc na chwilę oderwali dzieci od szpitalnej rzeczywistości.

1 2 3 4 5 6

Konferencja Kuratorium Oświaty – „Współczesna psychiatria dzieci i młodzieży – kierunki rozwoju psychiatrii dzieci i młodzieży w Polsce”.

 


 

Nasz „BAJKOWÓZ” rusza znów…

,, Mysi domek,, ,,Pora na potwora,, ,,Czerwony Kapturek,, i inne bajki… Nasz Bajkowóz zaprasza do czytania i promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach czytelniczych, a najmłodsi próbują swoich sił w bajkowych inscenizacjach. Nasze książki uczą i wychowują, rozwijają wyobraźnię, są odskocznią od codziennej rzeczywistości szpitalnej.
Dlatego warto czytać, zapraszamy do Bajkowozu !

bajkowóz1 bajkowóz2 bajkowóz3 bajkowóz4

 

CERTYFIKAT PLACÓWKI WSPIERAJĄCEJ ,,PRAWA DZIECKA NA ŚWIECIE,,

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnym projekcie edukacyjnym UNICEF-u ,,Prawa dziecka a problemy współczesnego świata,,.
Celem projektu było przekazanie uczniom wiedzy na temat ubóstwa, opieki medycznej, zmian klimatycznych na świecie. W ramach programu uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na życie ludzi na świecie mają powyższe zjawiska, jak są związane z prawami dziecka, a przede wszystkim, jak można im przeciwdziałać.
Na zakończenie programu otrzymaliśmy certyfikat placówki wspierającej ,,Prawa dziecka na świecie,,.

certyfikat 1

KSIĄŻKI PRZEKAZANE W DARZE

W dniu 14.09.2016 przywitaliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej ,,Biblioteka pod Atlantami,,.
Już po raz drugi otrzymaliśmy wielkie kartony z książkami, które będą nam służyć na długie lata. Wśród nich jest wiele ciekawych pozycji. Zapraszamy wszystkich do czytania!
W imieniu dzieci, dyrekcji i nauczycieli składamy serdeczne podziękowania za ten dar.

 

Wzorowa łazienka

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie wzięła udział w programie edukacyjno- społecznym ,,Wzorowa łazienka,,.To już III edycja.  Celem programu jest promocja edukacji w zakresie higieny i promocji estetyzacji szkolnych łazienek. Konkurs trwa od 12.09.2016r.  Każdy może oddać swój głos na naszą szkołę.  Można głosować codziennie.
Zachęcamy do udziału i zapraszamy do głosowania www.wzorowalazienka.pl
Tym razem projekt łazienki przygotowała Wiktoria Kurszys z VI klasy szkoły podstawowej.

łazienka1 łazienka2 łazienka3 łazienka4

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016 – 2017

W dniu 01.09.2016r. w Zespole Szkół Przyszpitalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016 – 2017r. Pani dyrektor Halina Noszczyk wraz z Gronem Pedagogicznym oraz personelem medycznym przywitali uczniów życząc im dużo zdrowia i  sukcesów w nauce !

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz