Archiwum 2012/2015

__________________________________________

Spis książek na rok szkolny 2015/2016 – dostępny w budynku szkoły
(sekretariat, biblioteka)

__________________________________________

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Kolejny rok za nami… Kolejny etap na szczeblach edukacji przed Wami. Dla jednych nowe szkoły, nowi nauczyciele , nowe znajomości.. A Ci którzy zostają do zobaczenia za dwa miesiące…

 

__________________________________________

Przedwakacyjne atrakcje

Koniec roku szkolnego, to czas odpoczynku po pracowitych 10 miesiącach. W ostatnim tygodniu na naszych uczniów czekała moc atrakcji. Odwiedzili nas między innymi strażacy z PSP w Wałbrzychu i strażnicy Straży Miejskiej. Opowiedzieli uczniom o swej pracy
i zaprezentowali swój sprzęt.
Kolejną atrakcją był szkolny „Mam talent”. Podczas konkursu zaprezentowano umiejętności taneczne i wokalne. Jury miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzców

_______________________________

Wycieczka dydaktyczna do Stacji Ekologicznej
w Świdnicy

W dniu 18.06.2015 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do Stacji Ekologicznej w Świdnicy. Podczas zajęć, uczniowie zdobyli wiedzę na temat nietoperzy, zwierząt leśnych oraz obejrzeli żywe okazy w mini zoo.

________________________________________

BOOKCROSSING

W tym roku akcja Bookcrossingu przypada na 18 czerwca. Polega ona na uwalnianiu swoich książek, czyli przekazywaniu innym. W naszej szkole zorganizowaliśmy miejsce, w którym można oddać przeczytane książki i wziąć inne. Akcja ta służy promocji czytelnictwa.

__________________________________________

 

__________________________________________________________________________

Wyróżnienie dla Weroniki

Miło nam poinformować, że uczennica gimnazjum Weronika Pławińska otrzymała wyróżnienie w IV ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym dla szkół przyszpitalnych ,,Skarby morskich głębin”.
Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku.  Laureatów wyłoniono spośród autorów 265 prac plastycznych i 21 prac literackich.
Serdecznie gratulujemy

 

__________________________________________

Zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

 _____________________________________________

Projekt gimnazjalny

3 czerwca w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów gimnazjalnych. W tym roku szkolnym temat projektu brzmiał:”Nieznane pochodzenie znanych nazw. Sekrety imion, nazwisk i nazw miejscowych”. Projekt realizowany był w ramach języka polskiego oraz innych przedmiotów. Uczniowie za pomocą prezentacji w programie PowerPoint przedstawili efekty swojej pracy. Zainteresowanie wśród słuchaczy było duże, gdyż każdy mógł się dowiedzieć, jakie pochodzenie ma jego imię i nazwisko, oraz nazwa miejscowości
w której mieszka. W sumie uczniowie przedstawili pięć projektów gimnazjalnych.

 

_____________________________________________

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka ma swoje prawa. Jednym z nich jest radosne spędzenie czasu. W tym dniu personel medyczny sprawił niezwykłą niespodziankę naszym podopiecznym i przedstawił inscenizację pt. „Zielony Kapturek”. Była to niezwykle humorystyczna opowieść. Dzieci mogły podziwiać występ dorosłych i śmiać się do łez. Następnie odbyła się rywalizacja sportowa na świeżym powietrzu pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Walka była bardzo zacięta. Wygrali dorośli, ale wynik rozgrywki nie był najważniejszy- liczyła się wspólna zabawa. Dla chętnych czekał przepyszny poczęstunek. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku …

_____________________________________________

 Bajkowo kolorowo!!!

Na oddziale zakaźnym, w jednej z sal, wykonaliśmy nową dekorację. Na ścianach zagościli bohaterowie bajki o Kubusiu Puchatku. Zrobiło się radośnie i kolorowo.
Mamy nadzieję, że w przyjaznych przestrzeniach dzieci poczują się bezpieczniej, co pomoże im łatwiej znieść rozłąkę z najbliższymi i szybciej wrócić do zdrowia.

kubuś

_____________________________________________

 

 Teatrzyk BAM BAM

W dniu 28 maja 2015 roku odwiedził nas zaprzyjaźniony teatrzyk BAM BAM z przedstawieniem ” Kapitan Plusk na wyspach Przyjaźni”. Dzieci fantastycznie sie bawiły , była masa śmiechu, dużo dobrej energii.

 

 

_____________________________________________

 NIECODZIENNE ODWIEDZINY

 

„Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością” —św. Jan Paweł II

Do wyjątkowego spotkania doszło 20 maja w Zespole Szkół Przyszpitalnych w Wałbrzychu.  Do chorych dzieci przybył Mariusz Kędzierski, który swoją postawą ukazuje wszystkim, że to co wydaje się niemożliwe na pierwszy rzut oka – staje się realnym. Mariusz, który od urodzenia jest niepełnosprawny – przedstawił, jak wyglądało jego życie kiedyś i jak wygląda teraz.

W przeszłości wytykany palcami ze względu na kalectwo. Dziś wskazywany, jako zdolny artysta realizujący swe marzenia. Mariusz ukazał nie tylko dzieciom, ale także wszystkim obecnym na spotkaniu, że warto jest realizować swoje plany i marzenia. Zachęcił nas, aby stawiać sobie cele i wytrwale do nich dążyć. Pokazał nam, że człowiek niepełnosprawny nie oczekuje od nas litości, tylko akceptacji i zrozumienia. To spotkanie przywróciło nam wiarę w drugiego człowieka i zachęciło do walki ze swoimi słabościami. Bo przecież wszystko jest możliwe ….

 

_____________________________________________

 WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO- PRZYRODNICZEGO „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO- PRZYRODNICZEGO „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

Nagrodzone prace w kategorii szkoła podstawowa kl. IV-VI:
I miejsce ex æquo
„Idzie wiosna”, autor: Sylwia P., kl. IV- Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych – Tarnów
„Przebudzenie”, autor: Julita B., kl. IV- Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”- Kołobrzeg
II miejsce
„Sam na sam z naturą”, autor: Julia B., kl. VI- Zespół Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu
III miejsce
„BAJKA o siedmiu krasnoludkach: P,RZ, Y, R, O, D, A”, autor: Łukasz C., kl. V- Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”- Kołobrzeg
Wyróżnienie
„List do Bałtyku”, autor: praca zbiorowa- Szkoła Filialna przy Oddziale Pediatrycznym w Lublińcu
Nagrodzone prace w kategorii gimnazjum:
I miejsce ex æquo
„Przyroda”, autor: Izabela K., kl. III- Zespół Szkół przy Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze
„Refleksje nad rzuconym papierkiem”, autor: Kinga Sz., kl. III- Zespół Szkół nr 15 przy UDSK w Białymstoku
II miejsce
„Mali Obrońcy Planety”, autor: Jolanta Dz., kl. I- Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce
III miejsce
„Polska przyroda”, autor: Karolina R., kl. III- Zespół Szkół Specjalnych w Górznie
Wyróżnienie
„Piękno świata”, autor: Wiktoria P., kl. II- Zespół Szkół Przyszpitalnych w Wałbrzychu
Dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac konkursowych. Gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody prześlemy pocztą.

_____________________________________________

 WITAMY  BAJKOWÓZ

W dniu 5.05.2015r odbyła się w naszej szkole uroczystość przekazania Bajkowozu, który przyjechał do nas z Poznania.
Razem z panią dyrektor nawiązaliśmy współpracę z fundacją Serdecznik i dzięki temu mogliśmy włączyć się w realizację programu ,,Oddział Bajka- Wędrująca Szpitalna Biblioteka”. Od tej pory Bajkowóz jest już z nami i będzie nam umilał długie chwile podczas pobytu w szpitalu.
Przekazanie Bajkowozu było bardzo uroczyste; byli zaproszeni goście, program artystyczny, muzyka, śpiew, i wiele innych atrakcji. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci! Zobaczcie sami…

_____________________________________________

 DZIEŃ ZIEMI

W piątek 24 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Apel z tej okazji, poprzedzony został wręczeniem przez panią dyrektor Halinę Noszczyk stypendiów dla uczniów za wyniki w nauce za I sem. roku szkolnego 2014/2015. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej. Poprzez  słowo i muzykę, zwrócili uwagę na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego oraz zachęcali do współdziałania na rzecz naszej planety Ziemi.

_____________________________________________

DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

 

Jak co roku, na początku kwietnia, obchodziliśmy Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie przygotowali apel, by w ten sposób podziękować personelowi medycznemu za ich troskę o nasze zdrowie. Poprzez przygotowane wiersze i piosenki, dzieci wyraziły swoją wdzięczność pracownikom służby zdrowia za podejmowany trud w ratowaniu życia i życzyli im satysfakcji z trudnej, ale jakże potrzebnej pracy. Na koniec uczniowie wręczyli samodzielnie wykonane podarunki.

_____________________________________________

Wyróżnienie dla Patryka

Uczeń naszej szkoły został wyróżniony za udział w konkursie plastycznym „Anioły Hospicjum”.

Ponad 480 prac wykonanych w różnych technikach przez młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum, wszystkie o dużych walorach artystycznych. (źródło: http://www.opiekapaliatywna.hb.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2015/03/006.htm)

Poniżej praca naszego Patryka:

Patryk_wyroznienie2

Przedstawiciele hospicjum wraz z Dyrektorem Szkoły Przyszpitalnej w Wałbrzychu Panią Haliną Noszczyk wręczyli nagrodę niespodziankę Patrykowi.

_____________________________________________

Misterium

W dniu 1 kwietnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Przyszpitalnych w Wałbrzychu wystawili Misterium Męki Pańskiej. Za pomocą światła, muzyki oraz teatru cieni, ukazali ostatnie chwile życia Jezusa. Towarzyszące temu komentarze lektora, analogicznie odzwierciedlały problemy współczesnej młodzieży. Aktorzy- uczniowie, mimo własnych chorób i trudności życiowych, z całym oddaniem i sercem odegrali powierzone im role. Wzruszona widownia odebrała to, jako rekolekcje przygotowujące do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Owo wspaniałe misterium powstało na podstawie pomysłu i scenariusza księdza Pawła Pleśnierowicza, przy współpracy innych nauczycieli

 

 

Film z przedstawienia znajduje się na kanale Youtube Zespołu Szkół Przyszpitalnych w Wałbrzychu.

Film również zostanie wyemitowany w programie Telewizji Kablowej Podgórze (www.podgorze.net.pl) przez okres Świąt Wielkanocnych.

 _____________________________________________

Warsztaty „Wielkanocne jajeczko dla Hospicjum”

_____________________________________________

 

Akademia czystych rąk

W ramach edukacji zdrowotnej przystąpiliśmy do programu edukacyjnego Akademia Czystych Rąk Carex. Otrzymaliśmy specjalnie przygotowany pakiet edukacyjny z ciekawymi ćwiczeniami i zabawami oraz mydła i żele do rąk.
Głównym celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia, a także wyrobienie w nich prawidłowych nawyków związanych z higieną rąk.
Od tej pory temat higieny rąk staje się dla dzieci bliższy i bardziej zrozumiały, a przy tym daje dużo radości.

akademia

_____________________________________________

 

Znaleźliśmy Wiosnę

Wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Nie było to proste zadanie, ale się udało. Mamy wiosnę! Oznaki tej najpiękniejszej pory roku, odnaleźliśmy w Parku im. Sobieskiego. Ukryte w trawie krokusy, nieśmiało oznajmiły nam jej rychłe nadejście. Celem naszej wycieczki była również obserwacja częściowego zaćmienia Słońca. Do zaćmienia Słońca dochodzi, kiedy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii, a Księżyc znajdzie się między Słońcem a Ziemią. Jest to bardzo rzadkie zjawisko, które mieliśmy możliwość obserwować przez specjalnie przygotowane klisze.

 

_____________________________________________

 

RYMcerze

W poniedziałek 16 marca na jednym z naszych oddziałów odbyły się rekolekcje wielkopostne. Nie były to zwykłe rekolekcje. Odwiedzili nas RYMcerze -dwaj raperzy prowadzący projekt „Nie Zmar­nuj Swo­jego Życia”. Mają konkretny plan – przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uni­w­er­salne, chrześ­ci­jańskie i wskazać drogę lep­szego życia! Ostrze­gali uczniów przed próbowaniem uży­wek, zachę­cali do bycia sobą i rozwi­ja­nia swoich pasji. Podzielili się swoimi doświadczeniami z walki z nałogami i szukania miejsca w życiu. A wszystko językiem młodzieży, płynącym prosto z serca.

_____________________________________________

 

Wszystkie kolory świata

Już po raz drugi przystąpiliśmy do światowego projektu UNICEF-u „Wszystkie kolory świata”. W ramach akcji odbyły się ciekawe zajęcia, przygotowaliśmy laleczkę Darusię. Nasz laleczka jest wyjątkowa, bo uszyta przez chore dzieci dla najbardziej potrzebujących dzieci w Sudanie Południowym. ZAGŁOSUJCIE NA NIĄ!!!!

darusia

_____________________________________________

 

Wernisaż prac Kacpra

W dniu 04.03.2015 odbył się wernisaż prac plastycznych Kacpra Grygla, który przebywa na oddziale neurologicznym. Kacper ma wiele zainteresowań, ale najbardziej lubi rysować. Stąd powstała galeria jego prac.
Swoją pasją zaraził wiele dzieci leżących w szpitalu. Zobaczcie sami!

kacper

_____________________________________________

 

Zajęcia warsztatowe

W naszej szkole odbyły się warsztaty związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy.
Uczeń liceum o profilu pożarniczo -ratowniczym Mateusz Lisiecki przygotował dla nas ciekawe prelekcje. Największym zainteresowaniem cieszyły się przedstawione przez niego tematy:
1. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, resuscytacja krążeniowo-oddechowa.
2. Złamania, skręcenia, urazy głowy.
3. Wyposażenie wozu strażackiego.

 

_____________________________________________

 

Bim Bam kolejna wizyta

Z wielką radością ponownie powitaliśmy aktorów z teatru Bamm-Bamm, którzy przyjechali do nas z Krakowa.Tym razem przygotowali dla nas przedstawienie ,,Krecik Ecik segreguje śmieci”. Dzięki tym występom dzieci dowiedziały się, jak segregować śmieci i jak dbać o nasze środowisko.

 

_____________________________________________

 

14 luty

Dzień Świętego Walentego

Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami

– źródło: wikipedia

14_Luty

_____________________________________________

 

Czytanie przy choince

W okresie ferii zimowych Filia w Wałbrzychu Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu przygotowała dla nas zajęcia z edukacji czytelniczej. W ramach współpracy pani Ewa Bochynek przeprowadziła zajęcia z cyklu „Czytanie przy choince”. Wspólne czytanie bajek pozwoliło dzieciom zapomnieć o chorobie i stworzyć radosny nastrój w szpitalu.

Czytanie1

_____________________________________________

 

Akademia dojrzewania

Nasza szkoła bierze także udział w II edycji ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt ,,Akademia Dojrzewania”.Otrzymaliśmy specjalny zestaw edukacyjny, dzięki któremu dziewczęta poznały zagadnienia związane z okresem dojrzewania.W ramach tego programu, każda uczennica gimnazjum otrzymała bezpłatne materiały edukacyjne, ulotki, kalendarzyk. Również rodzice otrzymali ulotki informacyjne pt:”Moja córka staje się kobietą”.
Spotkania i pogadanki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nastolatki dowiadują się na nich, jak radzić sobie z problemami związanymi z okresem dojrzewania.

akademia dojrzewania

_____________________________________________

 

Spotkanie wigilijne

W świątecznej atmosferze 19 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Wraz z uczniami, nauczycielami i personelem medycznym spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Nasi podopieczni zachwycili wszystkich swoimi umiejętnościami aktorskimi i pięknymi strojami. Wszyscy widzowie byli głęboko wzruszeni, a zarazem rozbawieni.
Po części artystycznej pojawił się święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty. Następnie przy wigilijnym stole dzieliliśmy się opłatkiem i spożywaliśmy przepyszne potrawy. Wspólne spotkanie było pełne magii, uroku i radości.

 

 

_____________________________________________

 

Galeria wszystkich nadesłanych prac

 

Przyszpitalny Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

SP 283 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie2

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w wiebodzinie3

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyskiego w Gdańsku 5

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie 4

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół nr 13 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych nr 3 w USD w Krakowie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych nr 17 W Gdyni

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych przy Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych w Górznie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji w Konstancin-Jeziorna

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Specjalnych w Olsztynie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZSPG w Ameryce

_____________________________________________

 

 

Wyniki konkursu

 

WYNIKI KONKURSU „OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „OZDOBA BOŻONARODZENIOWA” został rozstrzygnięty. W ramach konkursu nadeszło bardzo dużo ciekawych prac z całej Polski.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: dyr. Halina Noszczyk, p. Marzanna Mazanik , p. Olga Kroczak , p. Joanna Jarosz nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Przyznano także dwie nagrody specjalne. Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i pamiątki. Na stronie przedstawiamy galerię zdjęć wszystkich nadesłanych prac konkursowych.

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy

 

Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:

 

I kategoria klasy 0-III Szkoła Podstawowa

I miejsce

ZOFIA CIESZYŃSKA KL 2- Przyszpitalny Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

II MIEJSCE

OLIWIER ORLIŃSKI KL2- Zespoł Szkół nr 13 we Wrocławiu

III MIEJSCE

LAURA BANAT KL II – Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

WYRÓŻNIENIA :

MICHAŁ POGORZELSKI KL III SPS 38 zorganizowane w NZOZ „Feniks”

JULIA DRABIK KL III- Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

WIKTORIA INGLOT KL III- – Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

 

 

II kategoria klasy IV- VI Szkoła Podstawowa

I miejsce

MAŁGORZATA BANAŚ KLVI- ZSP-G w Ameryce

II miejsce

KAMIL JACKIEWICZ KL VI SP nr 283 Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

 

III MIEJSCE

KORNELIA MENDYKA KL Zespół Szkół nr 17 w Gdyni

 

WYRÓŻNIENIA :

KAROLINA OZGA KLV – Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

GRZEGORZ IWANOWICZ KL V Zespół Szkół w Górznie

KINGA FRANCZEWLSKA KLVI – Zespół Szkół nr 2 w Krakowie

TEKIELA MAGDALENA KL VI – Zespół Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie

 

 

III kategoria Gimnazjum i młodzież starsza

I miejsce

AGATA M .L. 15 Zespół Szkół przy CLDiM w Zaborze

II miejsce

ROKSANA MRZYGŁÓD KL II GIM- ZSP-G Ameryka

OLIWIA CHRYC L.16 Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

III MIEJSCE

NATALIA JACZYŃSKA KL I GIM Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

WYRÓŻNIENIA:

OLIWIA DURAJ KL I GIM Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

DARIA HAMPELSKA KL II GIM Zespół Szkół w Górznie

MARIUSZ MAĆKOWIAK KL II GIM Zespół Szkół w Górznie

WERONIKA SZULIST KLII Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku

 

GIM PAULINA NOWAKOWSKA KL III GIM Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

 

NAGRODY SPECJALNE

 

ALEKSANDRA LEWANDOWSKA KL III GIM Zespół Szkół w Olsztynie Al. Wojska Polskiego 35

 

MATEUSZ LEWANDOWSKI KLV Zespół Szkół w Olsztynie Al. Wojska Polskiego 35

 

Oto zdjęcia zagrodzonych prac:

Kategoria klasy 0-III

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAZosia Cieszyńska kl II

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAOliwier Orliński kl II SP

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERALaura Banat kl II

Wyróżnienia:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMichał Pogorzelski kl II

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAJulia Drabik kl III

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAWiktoria Inglot kl III

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA1 miejsce Małgorzata Banaś kl VI

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA2 miejsce Kamil Jackiewicz kl VI

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA3 miejsce Kornela Mendyka kl V

Wyróżnienia:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAGrzegorz Iwanowicz kl V

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKarolina Ozga kl V

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMagdalena Tekiela k, VI

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKinga Franczelewska kl. VI

 

 

III kategoria Gimnazjum i młodzież starsza

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAIII kategoria Gimnazjum i młodzież starsza
I miejsce Agata M, lat 15

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAOliwia Chryc lat 16

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERARoksana Mrzygd kl II Gim

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAIII miejsce Natalia Jaczyńska kl. I gim

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA Daria Hampelska kl II gim

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAOliwia Duraj kl. I gim

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERADariusz Maćkowiak kl. II

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAWeronika Szulist kl II

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAPaulina Nowakowska kl III

NAGRODY SPECJALNE:

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAAleksandra Lewandowska

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAMateusz Lewandowski kl V

_____________________________________________

 

Bajkowy audiobook od RMF FM

I u nas zagościł 6 grudnia RMF FM z audiobookiem „Przetwory opowieść pasteryzowana na mokro”. Słuchowisko to powstało z myślą o maluchach, które w ten szczególny dzień musiały przebywać na oddziałach szpitalnych.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

_____________________________________________

 

Wizyta Świętego Mikołaja

Każdy z nas czeka na dzień 6 grudnia. Po raz kolejny Mikołaj odwiedził małych pacjentów Specjalistycznego Szpitala im. dra Sokołowskiego , oddziałów dziecięcych w Wałbrzychu. I po raz kolejny nie przyszedł z pustymi rękoma. Dzieci dostały paczki ze słodyczami, zabawkami , te małe podarki , które chodź na chwilę pozwolą im zapomnieć o chorobie. Ludźmi o wielkich sercach okazali się posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłodzka, senator Wiesław Kilian.Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy również okazali wielkie serca dla małych pacjentów : Firmie „Śnieżka-Invest”, Faurecia Wałbrzych.

 

_____________________________________________

 

Konkurs „Kulinarni odkrywcy”

W ramach dalszego promowania zdrowego odżywiania i odkrywania kulinarnego świata przystąpiliśmy do programu Tesco dla Szkół. Przygotowaliśmy gazetkę ścienną ,,Kulinarni Odkrywcy”, która została zakwalifikowana do konkursu.
Możecie na nas zagłosować na stronie programu:) Nasz zespół to Rude Marchewki.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

_____________________________________________

 

Klub Bezpiecznego Puchatka

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Klub Bezpiecznego Puchatka”.
Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale także w domu, w szkole, czy w czasie zabawy.
Nasi uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym szybko przyswoili zasady bezpieczeństwa. W dniu 24.11.2014r uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, w którym każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę.

kubu

_____________________________________________

 

Wycieczka do Starej Kopalni

W piątek 22 listopada odbyła się wycieczka edukacyjna do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wraz z przewodnikiem podążaliśmy górniczym szlakiem turystycznym przez zespół historycznych obiektów z zabytkami techniki górniczej. W budynku dawnej kuźni zobaczyliśmy wystawę dawnych maszyn górniczych. Najwięcej wrażeń dostarczył nam się budynek dawnej Wieży Chłodniczej. Jest to obiekt o wysokości 25 m z tarasem widokowym na szczycie, do którego prowadzą kręte schody. Odważni mogli z góry podziwiać panoramę Wałbrzycha.

 

_____________________________________________

 

Prezent pod choinkę

Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”, którego organizatorem jest Centrum Ewangelizacji i Misji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Uczniowie przygotowali paczki, które trafią do najuboższych dzieci potrzebujacych wsparcia za granicą: w Rumunii, na Ukrainie i Białorusi.

_____________________________________________

 

Śniadanie daje moc

Wraz z początkiem roku szkolnego przystąpiliśmy do IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.
Utworzyliśmy w naszej szkole Klub Śniadanie Daje Moc,a w dniu 7 listopada mogliśmy obchodzić najważniejszy dzień w projekcie – Dzień Śniadanie Daje Moc. Nasi uczniowie sami przygotowali i zjedli wspólne śniadanie w świetlicy oddziału neurologicznego. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy!
W trakcie realizacji Dnia Śniadanie Daje Moc uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę na ich zdrowy rozwój ma to, co jedzą. Dzieci przekonały się, że aby być zdrowym, należy aktywnie spędzać czas i zwracać uwagę na higienę. Nauczyły się propagować zdrowy styl życia wśród rówieśników i rodziny.

 

_____________________________________________

 

11 Listopada

Dnia 05.11.2014r. odbył się apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

 

_____________________________________________

 

Mogiła pradziada…

Pod koniec października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do organizowanej przez telewizję Polską- oddział we Wrocławiu- akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. w ramach tej akcji zbieraliśmy znicze ( białe i czerwone), które w listopadzie zapłoną na polskich nekropoliach znajdujących się za wschodnią granicą naszego kraju na Ukrainie i Litwie.

_____________________________________________

 

Ocalić od zapomnienia…

29 października 2014 r. wolontariusze z naszej szkoły- uczniowie i nauczyciele- udali się na cmentarz komunalny przy ulicy Moniuszki w Wałbrzychu. Tam grabili liście, sprzątali zapomniane i zaniedbane groby. Następnie zapalili znicze symbolizujące pamięć o tych, którzy odeszli do wieczności.

_____________________________________________

 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych Przyszpitalnych odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie tym dniu przygotowali przedstawienie dla nauczycieli oraz personelu medycznego na co dzień pracującego z nimi.
Poniżej fotorelacja z apelu.

_____________________________________________

 

Pola nadziei

10. października b.r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w kampanii ,,Pola Nadziei”. Ma ona na celu propagowanie idei hospicyjnej oraz pozyskiwanie funduszy na działanie hospicjów. W tym roku wolontariusze sadzili cebulki żonkili na tarasach Zamku Książ. Wiosną, gdy tam zakwitną, będą cieszyć oczy zwiedzających. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy tradycyjnym żurku.

sadzenie1

_____________________________________________

 

Konferencja dla szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych

W dniach 2-3 października 2014 roku Dyrektor pani Halina Noszczyk oraz nauczyciele pani Olga Kroczak i pani Justyna Stasińska uczestniczyły w XIII konferencji dla szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych w Ustroniu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Kreatywność jest zaraźliwa. Zarażaj nią”- o wykorzytsaniu sztuki i wiedzy w pracy nauczyciela. Dzieki ciekawym warsztatom otrzymaliśmy przysłowiowy „zastrzyk” pozytywnej energii, dajacy równocześnie inspiracje i nowe pomysły, wzbogacające warsztat pracy z młodzieżą. Wykonane przez nas gliniane anioły przyjechały razem z nami. Będą inspiracją do dalszej, twórczej pracy z dziećmi.

_____________________________________________

 

27 wrzesnia ….

27 września 1939 roku powstało Polskie Państwo Podziemne. Z okazji 75 rocznicy tamtych wydarzeń nasza szkoła włączyła się w obchody tej uroczystości.

Przygotowalismy współną lekcję historii, na której uczniowie dowiedzieli się, jak dosżło do utowrzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego i jakie były jej działania. Wspólnie malowalismy polska flagę i symbol Polski walczącej. Na koniec zorganizowaliśmy wystawę uapmiętniającą utowrzenie Polskiego Państwa Podziemnego

_____________________________________________

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU

Szczegóły Utworzono: czwartek, 28, sierpień 2014 19:52 Poprawiono: czwartek, 28, sierpień 2014 19:52 wiowar Odsłony: 50

UWAGA!!!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO

2014/2015

1 WRZEŚNIA

 

PONIEDZIAŁEK GODZ. 9°°

_____________________________________________

 

WAKACJE

WAKACJE… JUŻ SĄ WAKACJE… NA PEWNO MAM RACJĘ… WAKACJE ZNOWU SĄ….Wspaniałej, słonecznej pogody, wielu ciekawych przygód, niezapomnianych wypraw, udanego wypoczynku życzą Dyrekcja, Nauczyciele i wszyscy Pracownicy szkoły… do zobaczenia 1 września

_____________________________________________

 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

26 czerwca odbyło sie uroczyste zakonczenie rozku szkolnego w naszej szkole… Szóstoklasistom życzymy powodzenia w gimnazjum, a uczniów pogłębiających nadal wiedzę w naszej szkole, przestrzegam. Odpoczywajcie i zbierajcie siły. Od 1 września będzie ostro…….oczywiście żartuję:).

_____________________________________________

 

Wycieczka na Dzikowiec

25 czerwca wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na górę Dzikowiec w Boguszowie- Gorcach. Pogoda nas nie rozpieszczała. Momentami szliśmy w strugach deszczu, ale nikt się nie poddawał. Zwieńczeniem naszych podróżniczych trudów było ognisko tuż pod Dzikowcem. Plac zabaw przy nowopowstałym budynku obsługi ruchu turystycznego był oblegany przez naszych milusińskich. Pomimo kapryśnej pogody humory dopisywały wszystkim.

_____________________________________________

 

Z wizytą w schronisku

24.06. 2014 r. odbyło się wyjście do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu. Dzieci zabrały karmę, którą podarowały psom i kotom, tam zamieszkującym. Podopieczni Schroniska to bezdomne, porzucone lub zagubione zwierzęta. Pamiętajmy, że każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania uwzględniającego jego potrzeby oraz zapewniającego mu opiekę i ochronę.

_____________________________________________

 

Uwolnij swoje ksiązki

 

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży ma spopularyzować czytanie. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.

 

_____________________________________________

Warto chodzić…

Osiągnięcie w aktywności sportowej pozaszkolnej godne naśladowania!
Uczennica w dniu 31.05.14 uczestniczyła i z sukcesem ukończyła „Festiwal Nordic Walking ziemi Wałbrzyskiej” Sokołowsko 2014.

Magda

_____________________________________________

 

Sportowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka – Dzień Sportu Szkolnego ,który odbył się 2 czerwca 2014r. Odbywały się podobne konkurencje sportowe. Dla uczniów przygotowane były stanowiska, a nauczyciele wystąpili w roli sędziów. Wszystko było zaplanowane, a każdy zawodnik miał swoje miejsce, nawet kontuzjowani uczniowie zostali docenieni. Bardzo miłe było to ,że każdy w nagrodę, nikt nie czuł się zapomniany. Na pewno będziemy miło wspominać imprezę, ponieważ była to wspaniała niespodzianka zorganizowana przez szkołę z okazji Dnia Dziecka, na której każdy dobrze się bawił.

 

_____________________________________________

 

Wielkanoc

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie. W chrześcijaństwie wprawdzie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Niedziela Zmartwychwstania jest z nich najbardziej uroczysta. Niedziela wielkanocna rozpoczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Dla każdego człowieka Wielkanoc jest bardzo wesołym świętem. Dzieciom kojarzy się z malowaniem jajek (pisankami), śniadaniem wielkanocnym, barankami i wieloma innymi rzeczami. Jest to czas spotkania z bliskimi i wspominania miłych chwil wspólnie spędzonych. Każda rodzina inaczej spędza te święta. Jedni wyjeżdżają, a inni wola spędzić czas w domu z najbliższą rodziną. Na pewno każdy z was cieszył się z wolnych dni od szkoły (przede wszystkim), ale również zbliżających się świąt. Dla dzieci zapewne najfajniejszym dniem jest Lany Poniedziałek,

 

_____________________________________________

 

Egzamin gimnazjalny

Egzamin już tuż, tuż za chwileczkę. Trzymamy za Was kciuki, życzymy celnych odpowiedzi i oryginalnych wypracowań. Głowy do góry… to tylko trzy dni 🙂

egzamin

_____________________________________________

 

Rekolekcje inne niż zwykle

Dnia 11.04.2014r. odbyły się niesamowite rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Odwiedzili nas Apostołowie w Glanach (Monika, Kasia, Arek) oraz grający na gitarze Piotr. Są to ludzie, którzy nawrócili się i świadczą o Chrystusie. Wysłuchaliśmy ich świadectw, które umocniły wiarę młodszych, starszych i najstarszych. Pełni przeżyć duchowych obejrzeliśmy akademię na temat zwyczajów Świąt Wielkanocnych przygotowaną przez uczniów pod opieką nauczycieli. Niechaj nastrój świąteczny nam towarzyszy. W imieniu grona pedagogicznego składamy życzenia..

 

_____________________________________________

 

Konkurs wielkanocny

Dnia 9 kwietnia bieżącego roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs wiedzowy „Czy znasz tradycje wielkanocne” . Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy IV- VI ( szkoła podstawowa) i klasy I- III (gimnazjum) . Uczniowie, którzy wykazali się najlepsza znajomością tradycji wielkanocnych, otrzymali nagrody od pani Dyrektor Haliny Noszczyki i nauczycielki Joanny Jarosz. Pozostali uczniowie dostali nagrody pocieszenia za udział w konkursie. Zwycięzcom GRATULUJEMY !!!

_____________________________________________

EGZAMIN

Jutro wielki dzień naszych Szóstoklasistów… trzymamy kciuki, głowa do góry, będzie dobrze !!!!! POWODZENIA

images_slonce

_____________________________________________

 

MIKOŁAJ

Szczegóły Utworzono: wtorek, 04, luty 2014 12:11 Poprawiono: wtorek, 04, luty 2014 12:11 wiowar Odsłony: 90

Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty. Został przywitany wierszem i piosenką. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że Mikołaj trafił z podarunkami.

swiety_mikolaj

_____________________________________________

Andrzejki 2013

Jak co roku w listopadzie urzadzamy sobie dzien wróżb. jest wtedy mnóstwo zabawy, lania wosku, sporo konkursów. Coś do przegryzienia i potańczenia a zabawa była przednia….

_____________________________________________

11 Listopada

 

Dnia 08.11.2013 roku w naszej szkole obył się apel poświęcony upamiętnieniu Święta Niepodległości 11 Listopada. Uczniowie klas I, II i III gimnazjum przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli swoim kolegom najważniejsze informacje na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apelu uczniowie odśpiewali najbardziej znane patriotyczne pieśni z tamtych lat, a także obejrzeli krótką prezentację mulimedialną ukazującą dawne wydarzenia oraz postacie tworzące naszą historię.

indeks

_____________________________________________

 

Halloween

Dnia 31 października odbyła się w naszej szkole impreza z okazji Halloween. Na początku rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą maskę na Halloween. Zwycięzców nagrodziliśmy dyplomami i nagrodami. W programie spotkania były liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło zabawy przy muzyce, a na końcu na uczniów czekał słodki poczęstunek.

_____________________________________________

 

Sprzątanie świata

Szczegóły Utworzono: wtorek, 03, grudzień 2013 20:30 Poprawiono: wtorek, 03, grudzień 2013 20:43 wiowar Odsłony: 145

Dnia 20 września 2013 r. odbyła się akcja : „ Sprzątanie świata”. Uczniowie sprzątali z wielkim zaangażowaniem teren parku miejskiego im. J. Sobieskiego uwzględniając segregację zebranych śmieci.

_____________________________________________

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

dzien-nauczyciela

Dnia 14 października 2013 r. uczniowie Szkoły wraz z personelem medycznym przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dostarczyli wiele radości swoimi występami oraz samodzielnie przygotowanymi upominkami dla wszystkich pracowników szkoły.
Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami. Wasi uczniowie.

_____________________________________________

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

szkoa

I zaczęło się!!!! Kolejny rok przed nami, kolejne wyzwania do sprostania. 10 miesięcy nauki , zdobywania doświadczeń, nowych umiejętności… Damy radę, jak nie my to kto….

_____________________________________________

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Szczegóły Utworzono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:10 Poprawiono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:13 wiowar Odsłony: 162

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęło się od hymnu , następnie przemówienie wygłosiła Dyrektor szkoły pani Halina Noszczyk. W dalszej części uroczystości wychowawcy wręczyli nagrody, dyplomy które otrzymali uczniowie za osiągnięcia szkolne, artystyczne oraz wyniki w nauce. Nie obyło się od podziękowań, łez i uśmiechów… zakończyliśmy pewien etap…. Już za dwa miesiące spotkamy się znów… UDANYCH WAKACJI

_____________________________________________

Dzień dziecka

Szczegóły Utworzono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:09 Poprawiono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:09 wiowar Odsłony: 129

Corocznie każde dziecko czeka na ten jeden dzień w roku Dzień Dziecka. Jak zawsz było barwienie kolorowo. Odwiedziła nas nawet Biedronka z koszyczkiem słodyczy i owoców. Odbyły się konkursy , zabawy . Było wiele uśmiechów i radości.

_____________________________________________

 

Żyj zdrowo i kolorowo

Szczegóły Utworzono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:08 Poprawiono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:08 wiowar Odsłony: 142

Uczniowie wraz z nauczycielem uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Żyj zdrowo i kolorowo czyli sałatkowo. Młodzi gastronomowie znam przystąpili do pracy wysłuchali pogadanki na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Wszyscy dokładnie umyli ręce i zabrali się do pracy. Sałatki pachniały i smakowały wyśmienicie.

_____________________________________________

Wycieczka do Palmiarni

Szczegóły Utworzono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:07 Poprawiono: niedziela, 01, wrzesień 2013 20:07 wiowar Odsłony: 159

 

Panie Justyna Stasińska i Anna Jasiecka- Kowalska wraz z uczniami wybrali się do Palmiarni w Wałbrzychu. Młodzież zapoznała się z historią obiektu . W palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów.

_____________________________________________

Święta majowe

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:59 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:59 wiowar Odsłony: 165

 

„Pierwszego maja obchodzimy Dzień Pracy, drugi maja – to Dzień Flagi, trzeciego maja -przypada rocznica uchwalenia Konstytucji – obchodzona jako Święto Narodowe Konstytucji, ósmego maja natomiast przypada rocznica zakończenia II wojny światowej, a dziewiątego obchodzimy najmłodsze święto –Święto Unii Europejskiej” Słowa, które kierowali oni do społeczności uczniowskiej przepełnione były miłością i oddaniem Polsce. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych.

_____________________________________________

Dzień ziemi

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:58 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:58 wiowar Odsłony: 149

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

_____________________________________________

Święta Wielkanocne

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:56 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:57 wiowar Odsłony: 132

 

Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych odbyła się w ostatnią środę w naszej placówce. Byli obecni rodzice, personel medyczny terapeuci oraz nasi uczniowie, którzy przygotowali akademie z okazji Świąt Wielkanocnych. Odbyła się również wystawa prac, które wykonali uczniowie na zajęciach wychowawczych , terapii, zajęciach plastycznych.

_____________________________________________

Rekolekcje Wielkanocne

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:55 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:55 wiowar Odsłony: 109

Ksiądz Marek Zołoteńki przygotował dla naszych uczniów rekolekcje. Pomagały również panie Marlena Kamińska i Małgorzata Dębicka. Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi.

_____________________________________________

Dzień Wiosny

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:54 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:54 wiowar Odsłony: 105

21 marca żegnaliśmy zimę. Wiosna niestety bardzo się spóźniła tego roku. Przy śniegu i mrozie paliliśmy Marzannę własnoręcznie wykonaną. A przy pomocy naszych zaprzyjaźnionych strażaków został ugaszony mały pożar. Straż Pożarna odwiedziła naszą szkołę. Przyjechali do dzieci wozem bojowym, który był nie lada atrakcja nie tylko dla młodzieży ale również i nauczycieli. Odbył się mały pokaz gaszenia, jak również można było przyjrzeć się z bliska wozom strażackim.

_____________________________________________

Bal Karnawałowy

Szczegóły Utworzono: środa, 28, sierpień 2013 20:50 Poprawiono: środa, 28, sierpień 2013 20:50 wiowar Odsłony: 114

W lutym odbył się pierwszy Bal Karnawałowy w naszej szkole. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach, a do tańca przygrywał pan Jurek Pernal, porywając wszystkich do zabawy. Stroje były bardzo barwne, a wesoła zabawa udzieliła się również nauczycielom. W czasie balu na dzieci czekało również wiele atrakcji- np.: konkursy, zabawy. Jedzenia, picia, słodyczy i atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Następny bal karnawałowy dopiero za rok…

_____________________________________________

Mikołaj z Tauronkiem

6 grudnia to dzień, na który czeka każde dziecko… i do naszych uczniów i pacjentów przybył z dalekiego kraju Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami Tauronkami. było mnóstwo prezentów, zabaw, radości i uśmiechów. Tak niewiele trzeba aby na ustach dziecka zagościł uśmiech…

_____________________________________________

Andrzejki w szpitalu

Corocznie w naszej szkole organizowane są andrzejki. Było dużo wróżb , zabaw, lania wosku i wspólnych tańców. Uczniowie jak i nauczyciele bardzo dobrze wspólnie sie bawili.Do tańca przygrywał nam pan uczący muzyki.

_____________________________________________

 

Dzien Niepodległosci

9 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali akademię z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Podczas, którego przybliżyli swoim kolegom i koleżankom informacje na temat tak ważnego dla Polków święta.

_____________________________________________

 

Nowy Rok szkolny 2012/2013

No i zaczęło się… uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbyło się na placu przed budynkiem szpitala w słoneczny wrześniowy poranek.

_____________________________________________

 

Wszystkie kolory świata

Uczniowie z Zespołu Szkół Przyszpitalnych w Wałbrzychu biorą udział w konkursie UNICEF-u. Teraz proszą was o oddanie głosu na laleczkę Zuzannę.
Konkurs organizowany przez tą międzynarodową organizację polegał na szyciu laleczek.Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na szczepionki dla dzieci w Sierra Leone. Jedna laleczka ratuje życie jednemu dziecku.

Można głosować na profilu UNICEF-u na facebooku.

Oddając swój głos na laleczkę uszytą przez dzieci z Zespołu Szkół Szpitalnych w Wałbrzychu możemy pomóc im wygrać.
Nagrodą w konkursie jest wizyta w szkole Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Majki Jeżowskiej, która wystąpi dla uczniów.
Laleczka ma na imię Zuzanna i pochodzi z Wałbrzycha

_____________________________________________

 

Andrzejki 2011

Andrzejki – czas magii i wróżb.

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św.Andrzeja.
Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. I u nas jak co roku nastał czas wróżb i magii…

_____________________________________________

 

Mikołaj i Tauronek

W dniu 6 grudnia do naszych małych pacjentów przybył Święty Mikołaj z pomocnikiem Tauronkiem.

Sponsorami paczek dla pacjentów były firmy Tauron , Biedronka, Zamek Książ oraz radio RMF FM. Dzieci były zachwycone prezentami i obecnością Świętego Mikołaja. W podziękowaniu dla Mikołaja dzieci przygotowały wierszyki oraz piosenki tematyczne.

_____________________________________________

 

6-latki do szkół

Dzieci rozpoczynają naukę w szkole w szóstym roku życia. Wcześniej uczęszczały do przedszkola, gdzie kształtowano dziecięce kompetencje zgodnie z Podstawę programową wychowania przedszkolnego. Jednym z głównych celów jest tam należyte przygotowanie dzieci do szkoły. Dlatego Podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej uwzględnia to, czego dzieci nauczyły się w przedszkolu i to, co mają opanować w następnych latach szkolnego nauczania.

Zapraszamy na stronę:

http://www.6latki.men.gov.pl

_____________________________________________

Święta w szpitalu

Telekomunikacja Polska SA w darze przekazała naszej szkole choinki wraz z ozdobami.
Uczniowie szkoły w trakcie zajęć wychowawczych wykonali własnoręcznie dodatkowe ozdoby, które zostały zawieszone na choince.
Święta w szpitalu przebiegały w spokojnej i radosnej atmosferze, mimo że z dala od domu.

_____________________________________________________________

Pogotowie teatralne

13 grudnia 2006 r. odwiedzili nas aktorzy z Teatru Lalki i Aktora. Podczas przedstawienia o diable Lucku i Aniele pacjenci szpitala mieli okazję nauczyć się „kręcić balony”. Ponadto Święty Mikołaj, który był również z nami, wręczył każdemu widzowi tabliczkę czekolady.
Dzieci bawiły się doskonale, a „teksty” Lucka zapadły w pamięć wszystkich

_____________________________________________

Święty Mikołaj w szkole

6 grudnia 2006 roku szkołę naszą odwiedził Mikołaj wraz z wielkim wózkiem prezentów.

Dzieci, które chciały otrzymać woreczek ze słodkościami musiały wykazać się jakąś umiejętnością. Jedne śpiewały, inne recytowały wiersze, a jeszcze inne starały się robić dobrą minę.
Każde jednak otrzymało paczuszkę z łakociami

_____________________________________________

Święto Drzewa

10 pa¼dziernika 2006 r. posadzilismy przy naszej szkole drzewa w ramach obchodów jego święta.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 pa¼dziernika oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej. Opiera się on na lokalnej aktywności, w szczególności młodzieży, przy udziale przedstawicieli różnych instytucji, lokalnych społeczności, samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie dzieci, młodzieży, nauczycieli i wszystkich uczestników do podejmowania lokalnych działañ proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Placówki oświatowe w całym kraju nawiązują współpracę z najbliższym Nadleśnictwem. Lasy Pañstwowe, które są partnerem programu, udostępniają sadzonki drzew uczestnikom oraz służą pomocą swoich specjalistów.