2020/2021

Teatr „Za jeden uśmiech”

Dnia 26 sierpnia 2021 r. mieliśmy przyjemność gościć aktorów Teatru „Za jeden uśmiech” z Krakowa. Ze względu na panującą pandemię przedstawienie odbyło się na świeżym powietrzu przed budynkiem szpitala. Mali pacjenci przebywający na oddziale pediatrii mogli z okien obejrzeć spektakl pt. „Opowieść starego zegara”, a przy tym na moment zapomnieć  o chorobie i przyjemnie spędzić czas.

 


WYRÓŻNIENIEDLA UCZENNICY KLASY VIII

WREGIONALNYM KONKURSIE TECHNICZNO – PLASTYCZNYM

Uczennica klasy VIII Emilia D. odniosła duży sukces, otrzymując wyróżnienie w Konkursie Techniczno – Plastycznym „Maskotka DZPK” zorganizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych.

Uczennica została nagrodzona dyplomem oraz ciekawymi upominkami.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Miniony rok szkolny był bardzo pracowitym okresem. Musieliśmy się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Wam Drodzy Rodzice dziękujemy za to, że podejmujecie trud współpracy ze szkołą dla dobra Waszych dzieci. Uczniom przekazujemy gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy i osiągnięte wyniki. Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych, pełnych radości i życiowego optymizmu wakacji. Wierzymy, że we wrześniu wszyscy spotkamy się pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy.


Akcja „Góra Grosza”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoimi rodzinami. Jak co roku, nasi uczniowie nie zawiedli i w sumie udało się zebrać 43,28 zł.


SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 22 czerwca 2021 r. obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie na zajęciach języka angielskiego i niemieckiego poznali poprzez prezentację multimedialną podstawowe informacje na temat kultury i zwyczajów Anglii i Niemiec. Ponadto wykonywali różne zadania sprawdzające ich wiedzę i umiejętności językowe. m.in. quiz językowy, łamańce językowe, dopasowywanie obrazków przedstawiających wybrane flagi europejskie do nazw państw oraz w formie graficznej wizytówki krajów wybranego języka. Uczniowie mieli również możliwość poznać ciekawostki językowe ze świata oraz wybrane słówka i zwroty w języku koreańskim i japońskim zaprezentowane przez dwóch uczniów klasy siódmej, którzy interesują się na co dzień kulturą państw azjatyckich.


Bookcrossing

Od 15 czerwca w naszej szkole trwała akcja Bookcrossingu. Zjawisko to, ma na celu zjednoczenie miłośników czytania. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Uczniowie przez cały tydzień mogli brać udział w tej akcji. 


UDZIAŁ UCZNIÓW

W  SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„PORTRET KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO”

W ramach obchodów Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wychowawcy grup wychowawczych zorganizowali w czerwcu 2021 roku Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Portret Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” (edycja I). W konkursie  wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Portret nie należy do łatwych tematów plastycznych, jednak  prace konkursowe prezentowały wysoki poziom, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i starannością.

Zwycięzcą została Maja F. z klasy VIII, II miejsce zajęła Emilia D. z klasy VIII oraz

III miejsce przyznano Sabinie T. z klasy VI.

Prace uczniowskie zostały wyeksponowane w szkolnym korytarzu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 


Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał pod znakiem uśmiechu. Przed rozpoczęciem imprezy na dworze udaliśmy się ze słodkim upominkiem również do dzieci leżących na Oddziale Pediatrycznym. Pogoda dopisała, frekwencja i dobre humory również. Nie zabrakło smacznego jedzenia, konkursów i sportowych rozgrywek. Życzymy wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka aby każdy dzień był tak wesoły i kolorowy.

 

 


UDZIAŁ UCZNIÓW

W  KONKURSIE TECHNICZNO – PLASTYCZNYM 

„Maskotka DZPK”

3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w miesiącu maju 2021 r. w konkursie techniczno – plastycznym pt. „Maskotka DZPK”, zorganizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych O/Wałbrzych.

Uczniowie wykonali maskotki z materiałów ekologicznych związanych z motywem przyrodniczym – wizerunkiem zwierząt żyjących w Parku Krajobrazowym (zając szarak, wiewiórka, biały wilczek), wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem, starannością i pomysłowością.

Prace konkursowe uczniów:


Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły wspaniałe miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.” Wiosenne piękno roślin w naturze oraz otoczeniu człowieka”.

Antonina Ł. zajęła III miejsce, II miejsce Emilia D. oraz III miejsce Amanda O. w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkie zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami, a ich prace zostały umieszczone w galerii prac w Zespole Placówek Oświatowych w Radziszowie, który był organizatorem konkursu. Laureatkom serdecznie gratulujemy.


Z okazji Święta Konstytucji 3 maja, w naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny pt. „Gołąbek pokoju”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV – VII.

Zwycięzca w grupie klas IV – V został Dawid, a w grupie VI – VII Dominik.

Gratulujemy.

 


2021 ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA

 W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – jednego z symboli naszej niepodległości. Z tej okazji przygotowano w naszej szkole prezentację multimedialną oraz gazetkę, dzięki którym uczniowie mogli  poznać wiadomości na temat tego Święta.


2021 – ROKIEM KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

       Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski. 27 listopada 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Go jednym z PATRONÓW ROKU 2021 . W ramach obchodów Roku Poety przygotowano gazetkę pod hasłem: ,,Życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 Z okazji Światowego Dnia Poezji został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski . Uczniowie klas IV – VIII recytowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zwycięzcą został  Patryk z klasy V, II miejsce zajęli ex aequo Sabina z klasy VI i Bartosz z klasy VIII. a III miejsce zajął Wojciech z klasy V. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.


UDZIAŁ UCZNIÓW

W  KONKURSIE PLASTYCZNYM  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„KOBIETA – MÓJ NAJWIĘKSZY AUTORYTET,

MOJA BOHATERKA”

Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w miesiącu kwietniu 2021 r. w konkursie plastycznym pt. „Kobieta, mój największy autorytet, moja bohaterka”, zorganizowanym przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA.

Uczennice w swoich pracach przedstawiły kobiety, które ich zdaniem stanowią wzór do naśladowania, jedna to ikona kobiety naukowca, a druga – wokalistka młodego pokolenia.

Prace konkursowe uczniów:


W bieżącym roku „Dzień Ziemi” w naszej szkole obchodzony był nietypowo.

Zazwyczaj wychodzimy na spacer podczas, którego zbieramy okoliczne śmieci, papiery, plastik.

Tym razem zorganizowana została akcja szkolna pod hasłem „Ziemia – planeta tajemnic”

Przygotowaliśmy plakaty i prezentacje na temat cudów przyrody na świecie.

Towarzyszyła temu współpraca w grupach. Poziom prac i zaangażowania był bardzo wysoki.


Ogólnopolski Konkurs Językowo – Plastyczny

pt. „Wizytówka Anglii, Wizytówka Niemiec” rozstrzygnięty!

Konkurs adresowany był do uczniów szkół przyszpitalnych z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział 3 uczniów Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy.

Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz zasłużyli na pochwałę i nagrodę.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Marcelina M.

II miejsce – Wiktoria W.

III miejsce – Błażej K.

Nauczycielowi – opiekunowi dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!


W miesiącu lutym 2021 roku 8 uczniów naszej szkoły (3 uczniów klasy VI, 3 uczniów klasy V oraz 2 uczniów klasy IV) wzięło udział w konkursie ,,Moja wymarzona złota rybka’’ zorganizowanym przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej.

Za nadesłane prace konkursowe uczniowie otrzymali dyplomy oraz bezpłatne bilety wstępu do Muzeum.


MARZANNA 2021

          W związku z nadejściem wiosny w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs ,,EKOLOGICZNA MARZANNA”. Uczniowie wykonywali marzanny z materiałów ekologicznych lub nadających się do recyklingu. Prace uczniów były bardzo pomysłowe, ładnie wykonane, z dbałością o każdy detal. Jury  nagrodziło wszystkich uczestników za udział w konkursie.


UDZIAŁ UCZNIÓW W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWO-PLASTYCZNYM „MOJA OZDOBA WIELKANOCNA”

W marcu 2021 roku nauczyciele języków obcych zorganizowali szkolny konkurs językowo-plastyczny „Moja ozdoba wielkanocna”. Wzięło w nim udział łącznie 10 uczniów z klas I-VIII. Uczestnicy wykonali ozdoby świąteczne według własnego pomysłu wraz z opisem w języku angielskim lub niemieckim. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodką przekąskę, a zwycięzcy dodatkowo nagrody.


HISTORIA NIE MUSI BYĆ NUDNA

może być nawet bardzo interesująca 🙂 Przekonali się o tym uczniowie klasy VI, którzy przygotowali nietypową lekcję. Zaprezentowali eksponaty z różnych epok historycznych, które mogli przymierzać i oglądać. Pochwalili się znajomością faktów historycznych na temat powstawania piramid egipskich, rycerstwa w dawnej Polsce, czasów zarazy w średniowieczu, wyposażenia żołnierzy z okresu wojen światowych. Na tej lekcji uczniowie udowodnili, że wiedzę można czerpać nie tylko z książek, a przekazywanie materiału w sposób obrazowy ułatwia jego zapamiętanie.


STYPENDIA ROZDANE

W dniu 24.02.2021r. odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów za wyniki w nauce. Żeby uzyskać stypendium naukowe należało wypracować średnią co najmniej 4,0 oraz mieć co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. W naszej szkole stypendia naukowe odebrało 4 uczniów , którzy osiągnęli najwyższe średnie. Pani Dyrektor gratulując uczniom podkreśliła, że gratyfikacja pieniężna jest tylko bonusem, a prawdziwym skarbem jest wiedza i umiejętności, które przydadzą się uczniom w ich dorosłym życiu.

W gronie najlepszych znaleźli się:

Amanda z kl. VIII

Aleksandra z kl. VIII

Magdalena z kl. VII

Mikołaj z kl. V.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów !

 


 

09.02.2021 DBI

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się pod hasłem „Działajmy razem!”

W naszej szkole obchodziliśmy ją trochę inaczej niż w ubiegłych latach. Z uwagi na obostrzenia sanitarne, nie było wspólnego apelu dla całej szkoły, ale obchodziliśmy ten dzień bardziej kameralnie w mniejszych grupach w klasach. Mimo to dzień ten obfitował w wiele atrakcji, a uczniowie odświeżyli i utrwalili wiadomości zdobyte na lekcjach informatyki dotyczące bezpiecznych zachowań w Internecie.

Oglądali filmiki edukacyjne dostosowane do wieku w różnych klasach. Po obejrzeniu materiałów filmowych uczniowie odpowiadali na zadane pytania w formie quizu oraz malowali kolorowe plakaty, z których powstała klasowa gablotka.

 

 

 


AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Uczniowie z naszej szkoły również dołączyli w tym roku do XII- tej edycji Akademii i otrzymali komplet materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji. Dzięki udziałowi w tej akcji nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wspierali akcje UNICEF-u. W tym roku uczestniczyliśmy w akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2020 – Pomoc dla Jemenu”.

Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo. Dzięki tej akcji poznaliśmy swoje prawa oraz państwo Jemen, gdzie dzieci szczególnie potrzebują wsparcia. Za udział w tym przedsięwzięciu otrzymaliśmy dyplom od UNICEF- u za zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz dzieci w Jemenie.


UDZIAŁ UCZNIÓW

W SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKOWO – PLASTYCZNYM

„MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

W grudniu 2020 roku nauczyciele języków obcych zorganizowali coroczny szkolny konkurs językowo – plastyczny pt. „Moja kartka świąteczna”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Wzięło w nim udział łącznie 6 uczniów:           1 uczeń klasy III, 3 uczniów klasy V oraz 2 uczniów klasy VIII.

Uczniowie wykonali kartki z zastosowaniem techniki płaskiej z życzeniami świątecznymi w języku angielskim lub niemieckim. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i słodką przekąskę, a zwycięzcy konkursu dodatkowo drobne upominki.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.

Nagrodzone prace:

Wyróżnienie – Adam S. z klasy III

I miejsce – Emilia D. z klasy VIII

II miejsce – Amanda O. z klasy VIII

III miejsce – Wojciech B. z klasy V

Prace konkursowe uczniów:

 

dav

dav


ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO

 DLA SZKÓŁ PRZYSZPITALNYCH I SANATORYJNYCH

„Mój wymarzony zawód”

 

Nagrodzone prace w kategorii praca plastyczna:

I miejsce: Dawid O. ZSO w MCN Józefów

II miejsce: Kacper K. ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu

III miejsce: Zuzanna W. ZPO przy MCRD „Solidarność” w Radziszowie

Wyróżnienie: Maciej J. ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu

Igor D. ZSO w MCN Józefów

Nagrodzone prace w kategorii praca literacka:

I miejsce: Wiktor C., ZPO przy MCRD „Solidarność” w Radziszowie

II miejsce: Alekandra H. DZSSP w Wałbrzychu

III miejsce: Kacper J., ZPO przy MCRD „Solidarność” w Radziszowie

Wyróżnienie: Igor M., ZSO w MCN Józefów

Dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac konkursowych. Gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody prześlemy pocztą.


WIRTUALNA LEKCJA HISTORII

,, ZŁOTA EPOKA JAGIELLONÓW ”

Uczniowie klasy VI mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii odwiedzając wystawę przygotowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich. „Złota epoka Jagiellonów” upamiętnia przypadające w tym roku 500-lecie urodzin ostatniego Jagiellona, Zygmunta II Augusta. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli oni unikatowe obiekty z czasów zwanych złotym wiekiem, portrety członków rodziny Jagiellonów, pamiątkowe medale, listy pisane ręką królowej Bony i jej syna Zygmunta II Augusta. Mogli również wysłuchać muzyki renesansowej, wykładu, rozwiązywali memory i test interaktywny ,, Jaką postacią ze złotej epoki jesteś?”. Wielką przyjemość sprawiło im również samodzielne tworzenie starodruków. Ta lekcja na pewno długo zostanie im w pamięci.


 Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowany został w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do pieśni patriotycznej”. Osoby, które wzięły w nim udział upodobały sobie tekst z piosenki „Rozkwitały pąki białych róż”. Ze względu na wysoki poziom artystyczny prac i staranne wykonanie  laureatkami są trzy osoby. Dziękujemy za udział i gratulujemy wygranej.


,, SERCE DLA NIEPODLEGŁEJ ”

W związku z trwającą pandemią, nie spotkamy się, jak co roku, na uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale nasi uczniowie pokazali, że tworzymy wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w trudnych warunkach epidemicznych. Włączyli się do akcji

,, SERCE DLA NIEPODLEGŁEJ ” i przygotowali piękne, patriotyczne serca. W ten inny niż zwykle sposób, bezpiecznie, uczciliśmy Święto Niepodległości mając na uwadze troskę o zdrowie swoje i innych.

Dziękujemy Wam za Wasze wspaniałe serca – dla Polski, dla Niepodległej ! Brawo dla Was – za godną postawę patriotyczną !

 


UDZIAŁ UCZNIÓW

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„MÓJ WYMARZONY LIZAK”

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony lizak”, zorganizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

W miesiącu październiku 2020 roku 3 uczniów (jeden uczeń klasy V, 1 uczennica klasy VII oraz jedna uczennica klasy VIII) wykonało pod opieką wychowawców grup wychowawczych prace plastyczne w technice płaskiej malując lub rysując lizaka.

Prace konkursowe uczniów:


AKADEMIA DOJRZEWANIA

Pod koniec października uczennice z klasy VIII uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania”.

Jest to program skierowany dla uczennic ostatnich klas szkoły podstawowej, który ma na celu wsparcie pedagogów w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Wierzymy, że dzięki tym zajęciom dziewczyny lepiej poradzą sobie z problemami okresu dorastania, a więc stawania się powoli kobietami. Korzystamy z otrzymanych materiałów edukacyjnych, w skład których wchodzą: scenariusze zajęć, filmy edukacyjne, poradniki dla nastolatek oraz broszury poruszające zagadnienia dotyczące problemów okresu dojrzewania. Dzięki temu zajęcia przeprowadzone są w sposób fachowy i ciekawy.


Już po raz kolejny nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w akcji Fundacji Rosa pt. Kartka dla powstańca.
Wszyscy uczniowie wzięli aktywny udział w przeprowadzonej akcji i z otrzymanych materiałów wykonali dla naszych bohaterów  piękne kartki.
Uczniowie powiększali również swoją wiedzę na temat powstania warszawskiego podczas przeprowadzonych lekcji wychowawczych i lekcji historii.


„Bezpieczna droga do szkoły”

Szkolny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Poniżej przedstawiamy wyróżnione prace. Każde dziecko dostało mały upominek, ale najważniejszym celem było upowszechnianie wśród młodych odbiorców wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa na drogach.


 

14 październik – Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, wyrozumiałości oraz codziennej kreatywności. Dziękujemy za pamięć i podarunki od uczniów i personelu medycznego.

  


W dniu 13.10.2020 roku w Dolnośląskiej Szkole Specjalnej Przyszpitalnej w Wałbrzychu odbył się Dzień kodowania – CodeWeek.
W ramach CodeWeek odbyły się zajęcia pod nazwą „statek powietrzny” z udziałem drona. Uczniowie mogli zapoznać się z budową, procedurami bezpieczeństwa, lotu oraz zastosowań statków powietrznych nie tylko do celów komercyjnych/filmowych, ale również do zastosowań medycznych, ratowniczych i innych służących dobrym celom – niejednokrotnie ratującym życie.
Ponadto uczniowie wykonali kodowanie płytek Arduino, podłączali wg schematu połączenia oraz kodowali/programowali sterownik do wykonania zadania – sygnalizacji świetlnej.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem 🙂 podobnie jak w roku ubiegłym.

Uczeń klasy II Bartosz S. zajął I miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.” Zima oczami dziecka”, zorganizowanym przez Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych
w Tarnowie. Gratulujemy!


Udział w akcji „Sprzątania świata” to nasza szkolna tradycja. Uczniowie klas 4-8, jak co roku,  bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Posprzątali z nieczystości teren wokół szpitala, jak i sąsiadujący z nim Park im. Sobieskiego. Akcja była również okazją do refleksji nad tym, jak dużo wokół na jest śmieci w postaci plastiku.


ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

17 września to Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji uczniowie kl. VIII przygotowali uroczystość pt. ,, W hołdzie Sybirakom ”. Celem obchodów tego dnia było przypomnienie losów Polaków zesłanych w czasie II wojny światowej w głąb Związku Sowieckiego. Nasi uczniowie z wielką powagą uczcili ten dzień, oddali hołd i szacunek wszystkim Sybirakom. Były wiersze, pieśni patriotyczne, fragmenty wspomnień Sybiraków, symboliczne zapalenie zniczy, a na koniec uroczystości wszyscy w skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy nagrania Hymnu Sybiraków: „A myśmy szli i szli – dziesiątkowani! Przez tajgę, stepy – plątaniną dróg!”.


Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego

„Wizytówka Anglii, wizytówka Niemiec”

zorganizowanego w miesiącu marcu 2020 roku (w okresie pandemii)

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły spowodowanego pandemią rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego

„Wizytówka Anglii, wizytówka Niemiec” nastąpiło w miesiącu wrześniu 2020 roku.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu.

 

 

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języków obcych przyznała w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII -VIII łącznie 6 nagród za miejsca I – III.

Wyniki konkursu:

– I kategoria – klasy IV – VI

  I miejsce – Martyna K. , II miejsce – Maja, III miejsce – Karolina P.  

– II kategoria – klasy VII – VIII

  I miejsce – Zofia A. , II miejsce – Gabriela K., III miejsce – Katarzyna K. 

Dziękujemy opiekunom za nadesłanie prac, a uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

01.09.2020

Dnia 1-ego września, w sposób inny niż zwykle, powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. W związku          z epidemią inauguracja odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych klasach. Inauguracja roku szkolnego połączona była z ekspozycją flagi Polski oraz flagi Województwa Dolnośląskiego w „Miejscu Pamięci” , które znajduje się w jednej z sal lekcyjnych